خواص معجزه آسای سیب زرد

خواص معجزه آسای سیب زرد

خواص سیب زرد برای درمان مشکلات گوارشی:

تحقیقات نشان می دهد که روغن معطر سیب زرد به دلیل خواص ملین این میوه می تواند برای درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست، ناراحتی معده، اسهال، اسهال خونی و درد معده استفاده شود. محققان گزارش می دهند که نوشیدن آب سیب زرد به مدت 3 ماه می تواند یبوست را کاهش داده و درد معده را درمان کند.

خواص سیب زرد برای درمان مشکلات پوستی:

برای درمان کهیر روزی دو بار آب سیب زرد، آب زیره و برگ بو بنوشید. از این ماده برای درمان قرمزی، بثورات و خارش پوست نیز استفاده می شود. پودر این میوه را می توان با عسل و خرما مخلوط کرد و حداقل 25 دقیقه روی صورت قرار داد و سپس شست. این درمان چین و چروک و آکنه را از بین می برد و پوست را درخشان می کند.

خواص سیب زرد در درمان زخم معده:

هم از سیب زرد و هم از برگ های آن می توان برای درمان زخم معده استفاده کرد. سیب زرد حاوی ترکیبات فنولیک با خواص آنتی اکسیدانی است که زخم های گوارشی و زخم های معده را درمان می کند. خواص آنتی اکسیدانی این میوه می تواند سطوح مخاطی را متعادل کند یا هرگونه استرس اکسیداتیو در دستگاه گوارش را از بین ببرد.

خواص سیب زرد در تنظیم ترشح هورمون تیروئید:

سیب زرد با ترکیب و کنترل متابولیسم و جلوگیری از پرکاری تیروئید ترشح هورمون تیروئید را کنترل و تنظیم می کند. محققان گزارش می دهند که از برگ های سیب زرد می توان برای تهیه داروهای گیاهی برای تنظیم پرکاری تیروئید استفاده کرد.

خواص سیب زرد در تقویت کردن انرژی:

سیب زرد یک تقویت کننده سریع انرژی است. بنابراین، خوردن این میوه می تواند انرژی بدن را تامین کند و مواد مغزی لازم را فراهم کند. سیب زرد فرآیند متابولیک بدن را با افزایش عملکرد اندام های بدن افزایش می دهد.

خواص ضد سرطانی سیب زرد:

محققان نشان داده اند که عصاره درخت سیب زرد یک مهارکننده تکثیر است. بنابراین از رشد سلول های سرطانی و تومورها جلوگیری می کند. به طور کلی، خوردن سیب زرد به طور منظم می تواند از شما در برابر سرطان سینه و تومور محافظت کند.

خواص معجزه آسای سیب زرد

خواص سیب زرد در تنظیم قند خون:

از عصاره آبکی سیب زرد می توان برای تنظیم سطح قند خون و تکرر ادرار در بیماران دیابتی استفاده کرد. این عصاره می تواند عملکرد پانکراس را کنترل کرده و ترشح انسولین را در بدن تنظیم کند.

خواص سیب زرد در درمان بیماری های تنفسی:

مصرف آب و روغن معطر سیب زرد برای درمان بیماری های تنفسی مانند تنگی قفسه سینه، گلودرد، آسم، آنفولانزا، سرماخوردگی، تنگی نفس و برونشیت مناسب است.

خواص سیب زرد برای درمان بیماری قلبی:

نوشیدن آب سیب زرد به پیشگیری از بیماری های قلبی مانند سکته قلبی کمک می کند.

خواص سیب زرد در درمان جذام:

برای درمان جذام، پودر برگ سیب زرد را بعد از استحمام روی زخم بپاشید. این کار باید تا زمانی که زخم ناپدید شود انجام شود.

خواص سیب زرد در درمان آبله:

پودر خشک برگ های سیب زرد را می توان با آب مخلوط کرد تا خمیر به دست آید. برای درمان آبله باید این خمیر را به صورت خوراکی مصرف کرد.

خواص سیب زرد در دفع سموم بدن:

نوشیدن منظم آب سیب زرد با کمی نمک و فلفل سیاه می تواند سموم را از بدن دفع کند.

خواص سیب زرد در متعادل کردن سطح هموگلوبین:

سیب زرد منبع عالی آهن است و بنابراین می توان از آن برای حفظ تعادل سطح هموگلوبین و جلوگیری از کم خونی ناشی از کمبود آهن استفاده کرد.

خواص سیب زرد در رفع شوره سر:

پوست سر خود را به طور مرتب با عصاره سیب و روغن نارگیل ماساژ دهید تا از شر شوره سر خلاص شوید.

خواص سیب زرد در درمان سل:

مصرف منظم سیب زرد در عصر همراه با عسل و شکر به درمان سل کمک می کند.

خواص سیب زرد در افزایش اشتها:

خوردن سیب زرد و پودر برگ آن می تواند به جلوگیری از کاهش اشتها و افزایش اشتها کمک کند.

خواص معجزه آسای سیب زرد

خواص سیب زرد در درمان یرقان:

افرادی که از یرقان رنج می برند، می توانند با مصرف ترکیبی از عصاره برگ سیب زرد، عسل و فلفل سیاه از شر این بیماری راحت شوند.