plum seedlings

خرید نهال آلو

خرید نهال آلو اصلاح شده (نهال آلو پیوندی ، نهال آلو بذری) از نهالستان آلو رویال نهال ، قیمت نهال آلو در این نهالستان مناسب می باشد ، نهال های آلو این مجموعه در انواع متفاوت هستند (نهال آلو زود بازده ، نهال آلو دیر بازده ، نهال آلو زودگل ، نهال آلو دیرگل ، نهال آلو پاکوتاه ، نهال آلو پایه بلند ، نهال آلو پر بازده ، نهال آلو یکساله ، نهال آلو دو ساله ، نهال آلو سه ساله) و ... ، فروش نهال آلو در این نهالستان بدون هرگونه واسطه صورت میپذیرد ، بهترین نهال آلو در نهالستان رویال نهال تولید و عرضه میشود ، شما میتوانید از مشاوره رایگان این نهالستان در زمینه: کاشت نهال آلو ، هرس نهال آلو ، قلمه زدن نهال آلو ، احداث باغ آلو ، سمپاشی درخت آلو و ... بهرمند شوید ، جهت خرید اینترنتی بهترین ارقام نهال آلو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید.

خرید نهال آلو خاکی ( خونی)

خرید نهال آلو خاکی ( خونی)

نهال آلو خاکی ( خونی) رقم تجاری . رقم دیر رس . زود بازده و تجاری . تناژ بالا . ماندگاری خوب روی درخت . مقاوم به سرما . خیلی خوش طعم.منشا اصلی این رقم نهال آلو آمریکایی است که به آن آلو خاکی نیز گفته می شود.یکی از انواع آلو است که در برابر سرما و تشنگی مقاوم است ، برای کشت در مناطق سردسیر مناسب است. دارای پوسته ای شفاف و رنگ قرمز است. کارگردان این نوع نهال به دلیل طعم خاص و میوه فراوان مورد استقبال بیشتر باغداران قرار می گیرد و این نهال از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند.

خرید نهال آلو خاکی ( خونی)

خرید نهال آلو خرمایی

خرید نهال آلو خرمایی

نهال آلو خرمایی رقم تجاری . رقم دیر رس . تناژ بالا . عالی جهت تازه خوری و خشکباری . مقاوم به سرما. خاستگاه اصلی این رقم نهال الو آمریکا می باشد که به آلو خرمایی شهرت دارد،از ارقام آلو مقاوم به سرما و کم آبی است که کاشت آن برای مناطق سردسیر مناسب است.پوستی شفاف و به رنگ قرمز دارد البته گوشت میوه آلو خونی نیز قرمز می باشد. این نوع نهال به دلیل خاص بودن در طعم و باردهی فراوانی که دارد بیشتر مورد استقبال باغداران قرار میگیرد.این نهال از سال دوم کاشت آغاز به باردهی می کند . کشور سازنده: ایران عمر اقتصادی: ۲۵ زمان رسیدن: اواخر مهر تحمل خشکی: نیمه متحمل تحمل سرما: c۲۵الیc۳۵ پایه: آلوچه وحشی(بذری) رنگ میوه: پوستی بنفش سیر و گوشتی سبز حنایی دارد. باردهی: از سال دوم فاصله کاشت: ۳*۴ آبیاری: ۱۰ لیتر در هفته انبارداری: ۴ماه نوع مصرف: تازه خوری-خشکباری –کمپوت سازی توضیح: میوه تخم مرغی بوده بهترین آلو برای مناطق سردسیر

خرید نهال آلو خرمایی

خرید نهال آلو قطره طلا

خرید نهال آلو قطره طلا

نهال زردآلو قطره طلا رقم تجاری . میان رس . زود رس و پربار . ماندگاری خوب روی درخت . عالی جهت تازه خوری و لواشک . مقاوم به سرما .میوه های چنین نهال های آلو زرد و گاهی سبز است. زمان لقاح این نهال پایان زمستان است و تقریباً 5 تن کود پوسیده در هر هکتار از زمین ساخته می شود. در فصول سرد سال ، آبیاری کمتر است و در تابستان ، حدود 20 لیتر آب در هفته مورد نیاز است. این رقم مقاومت بالایی در برابر آفات دارد. میوه این نهال در بازار بسیار محبوب است. این نوع نهال آلو یکی از بهترین انواع نهال آلو با کیفیت بسیار خوب است. این میوه گوشتی است و علاوه بر طعم و رایحه مشخص ، ماندگاری و نگهداری زیادی دارد. این نوع کاشت نهال هم در مناطق نیمه گرمسیری و هم در مناطق سردسیر و معتدل امکان پذیر است. آلو قطره طلا به دلیل طعم ترکیبی ، ترش و شیرین بسیار محبوب شده است.درخت آلو قطره طلا بومی نیمکره شمالی است. آلو قطره طلا طعم ترش و دارد. رنگ پوست میوه آلو قطره طلا زرد طلایی است. میوه آلو قطره طلا هسته زیادی دارد. این نوع نهال آلو برای مناطق معتدل ، سرد و کوهستانی مناسب است. بنابراین این نهال ها نهال تجاری هستند. علاوه بر این ، این نهال های آلو مقاومت بالایی در برابر سرما دارند.

خرید نهال آلو قطره طلا

خرید نهال آلو غول پاییزه

خرید نهال آلو غول پاییزه (پیشنهاد ویژه نهالستان )

نهال آلو غول پاییزه (پیشنهاد ویژه نهالستان ) رقم بسیار تجاری . دیر رس . میوه بسیار درشت . بازار پسند و پربار . زود بازده .

خرید نهال آلو غول پاییزه

خرید نهال آلو شابلون زود رس (آلو خورشتی)

خرید نهال آلو شابلون زود رس (آلو خورشتی)

نهال آلو شابلون زود رس ( آلو خورشتی ) رقم تجاری . زود رس . زود بازده . تناژ بالا . عالی جهت تازه خوری و خشکبار .چنین نهال های آلو در برابر آفات و حشرات بسیار مقاوم هستند. عمر اقتصادی درخت آلو بیش از 25 سال است. میوه این نهال بسیار خوشمزه است. این نهال ها میوه های بومی مناطق اروپا هستند. تحمل چنین نهال هایی نسبت به سرمای زمستان بیش از منفی 10 درجه است. اگر مراقبت شود و با محیط سازگار شود ، این نهال شکوفا می شود و پس از یک سال به باردهی خود ادامه می دهد. این درخت آلو بسیار قدرتمند است. عملکرد این رقم زیاد است. این نهال ها نهال تجاری محسوب می شوند. این نهال در برابر سرما بسیار مقاوم است. شکل میوه اولیه آلو شابلون بزرگ و گرد است. سال باردهی این آلو سومین سال اکتبر است.

خرید نهال آلو شابلون زود رس (آلو خورشتی)

خرید نهال آلو بلک دیو

خرید نهال آلو بلک دیو

نهال آلو بلک دیو رقم بسیار تجاری . رنگ سیاه تیره با گوشت قرمز . مقاوم به سرما . بازار پسند . پر بار .

خرید نهال آلو بلک دیو

خرید نهال آلو رویال

خرید نهال آلو رویال تولید اختصاصی رویال نهال (پیشنهاد ویژه نهالستان)

نهال آلو رویال تولید اختصاصی رویال نهال (پیشنهاد ویژه نهالستان ) رقم زود رس . بسیار درشت . گلابی شکل . رنگ بنفش تیره . عالی جهت صادرات . خاص و کمیاب.

خرید نهال آلو رویال

خرید نهال آلو زرد گوگان

خرید نهال آلو زرد گوگان

نهال آلو زرد گوگان رقم بسیار تجاری . رقم میان رس . بهترین آلو جهت خشکباری . صادرات عالی . بسیار بازار پسند.نهال آلو زرد گوگان طعم دارد و بهترین نوع برای خشک شدن است ، از مزایای این درخت می توان به ماندگاری و باروری بالای درخت و تحمل کم آبی آن اشاره کرد. باغ های مدرن از این نوع در شهر گوگان در نزدیکی تبریز-آذرشهر ، یکی از بهترین انواع کشورمان ساخته شده است.

خرید نهال آلو زرد گوگان

خرید نهال آلو بخارا

خرید نهال آلو بخارا

نهال آلو بخارا رقم بسیار تجاری . رقم دیر رس . تناژ باردهی بالا . عالی جهت تازه خوری و خشکباری . مقاوم به سرما.میوه این نهال آلو در پایان ماه سپتامبر در دسترس خواهد بود. عمر اقتصادی این درخت آلو تقریباً 20-22 سال است. این نوع آلو بیشتر برای هوای سرد مناسب است و مناطق گرمسیری را تحمل نمی کند. فاصله کاشت این نهال ها از یکدیگر تقریباً 3 * 4 است. هر هفته آبیاری می شود و به حدود 10 لیتر آب نیاز دارد. نهال آلو بخارا مناسب ترین نهال برای مناطق سردسیر است. آلوهای بخارا را می توان به مدت 4 ماه نگهداری کرد. از این نوع آلو می توان برای پخت و پز تازه ، خشک کردن و کمپوت سازی استفاده کرد. میوه های این نهال درخت در اواخر سپتامبر رسیده است. هنگام کاشت این رقم باید فاصله 4 * 3 در نظر گرفته شود مقدمه ای برای خرید نهال آلو بخارا: این نهال آلو منشأ اصلی ایران است و از نظر تحمل به خشکی یکی از ارقام نیمه متحمل است و یکی از بهترین انواع برای مناطق سردسیر است. تحمل خوبی در برابر سرما دارد ، این آلو دارای پوستی زرد روشن و گوشت آن تقریباً قهوه ای روشن است ، شکل میوه آن بیضی شکل است و از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند.این نوع نهال آلو عطر و طعم خوبی دارد.

خرید نهال آلو بخارا

خرید نهال آلو انجیری

خرید نهال آلو انجیری

نهال آلو انجیری رقم تجاری . میان رس . بسیار مقاوم به سرما . تناژ باردهی بالا . ماندگاری بالا در سردخانه . مقاوم به سرما.

خرید نهال آلو انجیری

خرید نهال آلو الینا

خرید نهال آلو الینا (وارداتی)

نهال آلو الینا (وارداتی) رقم بسیار تجاری . زود بازه . گوشت قرمز . سایز متوسط . زود بازده و بسیار پربار . مقاوم به سرما .میوه های این نهال ها معمولاً در نیمه دوم ماه اوت رسیده و در انواع و اندازه های مختلف وجود دارد. از متوسط ​​تا زیاد رشد می کند و بیشتر برای پخت و پز تازه استفاده می شود. از نهال برای خشک کردن میوه نیز استفاده می شود. آلوئه ورا معمولاً در جنوب شرقی آسیا کشت می شود. میوه این درخت آلو به عواملی مانند گرمای تابستان بستگی دارد ، بنابراین هرچه درجه حرارت بالاتر باشد ، اندازه میوه کوچکتر است. نوع دیگر نهال آلو وارداتی آلینا است. این میوه ابتدا در رومانی تولید و به سایر نقاط دنیا و ایران صادر شد. اندازه آلوهای آلینا حدود 45 گرم است و به شکل گرد است. رنگ میوه قرمز و زمان برداشت در اواسط ماه اوت است. آلوهای آلینا به صورت تازه یا خشک خورده می شوند و در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید نهال آلو الینا

خرید نهال آلو تو سرخ

خرید نهال آلو تو سرخ

نهال آلو تو سرخ رقم تجاری . میان رس . رنگ گوشت قرمز روشن . خوش رنگ و خوش طعم . خاص و کمیاب .این نوع نهال آلو قرمز تیره است و معمولاً در اواخر سپتامبر وارد می شود. این رقم نهال در برابر سرما بسیار مقاوم است و همچنین در برابر دمای تا 42 درجه نیز مقاوم است. این رقم به عنوان یکی از ارقام نادر نهال ، نهال آلو در نظر گرفته می شود. این بازار بسیار خوبی دارد و در مناطق غنی این میوه به عنوان یک میوه لوکس نیز شناخته می شود. عمر اقتصادی درخت آلو توسرخ 25 سال است. این نوع انواع آلو از سال دوم به بار می نشیند. فاصله کاشت نهال 3 * 3 است. این نوع آلو در هفته به 10 لیتر آب نیاز دارد. آلو توسرخ به مدت 5 ماه نگهداری می شود. از ویژگی های بارز این رقم نهال آلو مقاومت زیاد در برابر سرما است.

خرید نهال آلو تو سرخ

خرید نهال آلو یلواک خورشتی

خرید نهال آلو یلواک خورشتی ( پیشنهاد ویژه نهالستان )

نهال آلو یلواک خورشتی ( پیشنهاد ویژه نهالستان ) رقم بسیار تجاری . میان رس . زود بازده و پربار . ماندگاری خوب روی درخت . مناسب جهت خشکباری . مقاوم به سرما .

خرید نهال آلو یلواک خورشتی

خرید نهال آلو کالیفرنیا

خرید نهال آلو کالیفرنیا

نهال آلو کالیفرنیا رقم تجاری . رقم دیر رس . خیلی خیلی مقاوم به سرما . مناسب جهت تازه خوری . ماندگاری بالا در سر خانه . پر بار .این نهال یکی از گونه های نهال آلو است که در برابر اتلاف آب بسیار مقاوم است. مکان های کاشت این نهال ها در مناطق کوهستانی ، معتدل و سرد است. بسیاری از باغداران این نهال ها را خریداری می کنند زیرا عمر اقتصادی بالایی دارند. عمر اقتصادی این نهال بیش از 25 سال است. این نهال دیر شکوفا می شود و یکی از انواع تجاری شناخته شده است. برداشت این نهال ها از سال دوم آغاز می شود. میوه آن بزرگ و با کیفیت است و طعم ملاس شیرین و ترش دارد. آلو کالیفرنیا مقاومت بالایی در برابر سرمازدگی بهاره دارد. یکی از ویژگی های بارز این گونه نهال ها گل دیررس آنهاست. مناطق سرد برای کاشت درخت آلو کالیفرنیا بسیار مناسب است. مقاومت در برابر آب یکی دیگر از ویژگی های مهم این نهال است. عمر اقتصادی این رقم 25 سال است. درخت آلو کالیفرنیا از سال دوم کاشت میوه می دهد. ماه برداشت این نوع آلو در اواخر ماه اوت است ، این نوع نهال آلو یکی از انواع دیرگل است که مقاومت خوبی در برابر سرما بهار دارد ، بنابراین کشت آن در مناطق سردسیر عملکرد بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. از ویژگی های این نهال ها مقاومت در برابر آب است. این نهال آلو از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند ، باردهی بسیار خوب این نوع میوه ها آن را در دسته ارقام تجاری قرار داده است. آلو کالیفرنیا از کیفیت بسیار بالا ، ماندگاری بالا و عملکرد بالا برخوردار است.

خرید نهال آلو کالیفرنیا

خرید نهال آلو رین کلود

خرید نهال آلو رین کلود

نهال آلو رین کلود رقم تجاری . دیر رس ترین گوجه سبز بازار . بسیار بازار پسند . ماندگاری بالا .آلو رین کلود - نهال آلو (سبز دانه ای) که در اروپا رشد کرده است. این ارقام در فاصله 4 * 3 از یکدیگر کاشته می شوند و هر هفته به 10 لیتر آب نیاز دارند. این گونه نسبت به خشکسالی مقاوم است و می تواند 25 تا 35 درجه سانتیگراد زیر صفر را تحمل کند. پایه این نهال آلو وحشی (بذر) از سال سوم میوه می دهد و عمر اقتصادی آن 25 سال است. میوه این درخت در اوایل ماه اوت رسیده و شکل آن گرد و سخت است. این رنگ آلو زرد با زمینه ای سبز رنگ آمیزی شده و طعم آن شیرین است. این نوع آلو به صورت تازه یا به صورت کمپوت مصرف می شود و می توان آن را برای مدت 2 ماه نگهداری کرد.

خرید نهال آلو رین کلود

خرید نهال آلو دامنسوز

خرید نهال آلو دامنسوز

نهال آلو دامنسوز رقم بسیار تجاری . رنگ میوه قرمز تیره . مناسب جهت تازه خوری و کمپوت . بهترین نوع آلو برای مناطق سردسیری.

خرید نهال آلو دامنسوز

خرید نهال آلو هاروان

خرید نهال آلو هاروان

نهال آلو هاروان رقم بسیار تجاری . میان رس . مقاوم به سرما . رنگ زرد و نارنجی . وزن 44 گرمی.

خرید نهال آلو هاروان

خرید نهال آلو لری آن

خرید نهال آلو لری آن

نهال آلو لری آن رقم بسیار تجاری . رنگ میوه سیاه و درشت . تازه خوری . خشکباری . تناژ باردهی بالا . بازار پسند .کشور تولید نهال آلو لری ان ژاپن است. این گونه ها با فاصله 3 * 3 از یکدیگر کاشته می شوند و هر هفته به 10 لیتر آب نیاز دارند. این رقم نسبت به نیمه خشکسالی مقاوم است و 30 تا 40 درجه سانتیگراد زیر صفر را تحمل می کند. ریشه این نهال ها آلو وحشی (بذر) است - Mirobalan ، آنها از سال دوم میوه می دهند و عمر اقتصادی آنها 25 سال است. میوه این درخت در اواسط ماه اکتبر رسیده و میوه آن سیاه است. این نوع آلو به صورت تازه یا خشک مصرف می شود و می توان آن را به مدت 8 ماه نگهداری کرد.

خرید نهال آلو لری آن

خرید نهال آلو کهربا

خرید نهال آلو کهربا

نهال زردآلو کهربا رقم بسیار تجاری . بسیار دیر رس . مقاوم به سرما . گرد و کمی پهن . بازار پسند و سیاه رنگ .

خرید نهال آلو کهربا

مجوز تولید نهال

قیمت نهال آلو چقدر است!؟

قیمت نهال آلو به عوامل زیادی مرتبط می باشد، حدود قیمت نهال آلو از 10 هزار تومان آغاز و در ارقام وارداتی تا 120 هزار تومان در نوسان می باشد، قیمت نهال آلو به صورت خرده ۵۰ الی ۲۰۰ اصله به قیمت روز و بدون تخفیف عرضه میگردد ، به صورت عمده ۲۰۰ الی ۵۰۰ اصله نهال آلو با ۱۰ درصد تخفیف و همچنین ۵۰۰ اصله نهال آلو به بالا با قیمت توافقی به فروش می رسد ، قیمت روز نهال آلو را از کارشناسان رویال نهال بپرسید.

پرفروش ترین و پر طرفدارترین نهال آلو کدامند!؟

بهترین ، پر فروشترین و پر طرفدارترین نهال آلو در کشور نهال آلو شابلون ، نهال آلو قطره طلا، نهال آلو سانتاروزا می باشد ، جهت اطلاع از بهترین نهال آلو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین فصل کاشت نهال آلو چه موقع است!؟

بهترین زمان برای کاشت نهال آلو از اواسط پاییز شروع و نهایت تا پایان زمستان می باشد ، چون در این زمان ریشه های نهال های آلو در خواب هستند، و فصل بهار از خواب بیدار می شوند.

بهترین نهال آلو برای مناطق سردسیری، گرمسیری و معتدل!؟

بهترین نهال آلو برای مناطق سردسیری و معتدل انواع ارقام نهال آلو از جمله: نهال آلو شابلون ، نهال آلو قطره طلا، نهال آلو سانتاروزا می باشد و نهال آلو مخصوص مناطق گرمسیری وجود ندارد .

سود نهال آلو چقدر است!؟

سود نهال آلو متفاوت است ، سود کاشت نهال آلو تا برداشت آن برابر با ... می باشد.

معرفی نهال های دیگر نهالستان!؟

کاشت آلو

درجه حرارت مورد نیاز کاشت نهال آلو
در زمستان ، نهال آلو برای رفع سرما و خواب زمستانی به دمای پایین نیاز دارند. خواب زمستانی یک مرحله کامل است که هر ساله برای درختان اتفاق می افتد و در این مدت درختان شرایط نامساعد زمستانی را تجربه می کنند. با رسیدن دمای پایین به پاییز ، درختان کم کم خود را برای خواب زمستانی آماده می کنند. در 850 تا 1000 ساعت کمترین دمایی که می تواند در هنگام خواب تحمل کند بین 2.5 و 12.5 درجه سانتیگراد است. درختان تا زمانی که به اندازه کافی سرد نشوند در این حالت باقی می مانند و تا زمانی که به چشمه گرم جوانه نزنند جوانه نمی زنند. همچنین باید بدانیم که سرما در اواخر بهار باعث از بین رفتن جوانه ها و میوه ها می شود.
اگر نیازهای خنک کننده نهال آلو  به طور کامل برآورده نشود ، گلها در بهار همزمان باز نمی شوند و ممکن است سقوط کنند.آلوهای مختلف نیازهای خنک کننده متفاوتی دارند و هر نهال آلو می تواند در یک منطقه خاص رشد کند. باران و وزش باد شدید در طول دوره گلدهی باعث گرده افشانی ناکافی و عدم تشکیل میوه می شود.
نیاز خاک
نهال آلو
میتواند در خاکهای مختلف رشد کنند و خاک باید عمیق ، حداقل 600 میلی متر باشد و ظرفیت زهکشی کافی از لوم شنی به لوم ، لوم شنی و لوم داشته باشد. آلو نسبت به سایر هسته های گندم در برابر خاک مرطوب مقاومت بیشتری دارد. PH مجاز این درخت 5/5 تا 5/6 است. در ریشه بدون خاک بکارید. اطمینان حاصل کنید که شرایط خاک را مشاهده کرده و لایه های سخت یا رس را از بین ببرید تا از نفوذ آب یا رشد ریشه جلوگیری شود.
ازدیاد درختان آلو
نهال آلو
از طریق بذر تکثیر نمی شود. جوانه های درخت مناسب روی پی سازگار پیوند می شوند.
آماده سازی زمین قبل از کاشت
قبل از کاشت باغ آلو (احداث باغ آلو)  ، علف های هرز یا بقایای محصولات قبلی باید از زمین خارج شوند. چندین نمونه خاک از مزرعه باید برای آزمایش تغذیه و آزمایش ذخیره آب به آزمایشگاه خاک ارسال شود. در صورت استفاده از علف کش ، مدت زمان ماندگاری علف کش قبل از کاشت نهال های جوان گذشته است. بهتر است یک سال قبل از کاشت ، دانه ها را روی زمین بکارید و سپس برگردانید تا مقدار مواد آلی خاک افزایش یابد. عمق خاکورزی باید حدود 50 تا 80 سانتی متر باشد و برای اطمینان از زهکشی مناسب باید لایه محدود کننده خاک را از بین برد. در خاکهایی که مقدار pH آنها کمتر از 5/5 است ، می توان مواد کلسیم اضافه کرد. از موادی مانند سوپرفسفات می توان در خاک های قلیایی یا شیرین با pH بالا استفاده کرد.
کاشت درختان آلو
هنگام کاشت نهال آلو ، به یاد داشته باشید که هوای سرد از هوای گرم سنگین تر است و در ته دره مستقر شوید ، که برای کاشت درختانی در دره که به یخ زدگی اواخر بهار حساس هستند بسیار خطرناک است. در مناطق شیب دار باید بادگیرها را در بالای کوه کاشت تا از ریختن هوای سرد به دره جلوگیری کند و نباید در پایین باغ که هوای سرد از باغ خارج می شود.
کاشت بادشکن باید در مناطق بادگیر کاشته شود.

تاریخ کاشت نهال آلو
بهترین زمان برای کاشت نهال آلو و همه درختان برگریز ، زمانی است که گیاهان هنوز در حالت خواب نیستند. از پاییز تا مارس قبل از بیدار شدن جوانه ها. هنگامی که درختان از نهالستان به باغ منتقل می شوند ، از چوب مرطوب و مواد دیگر برای پوشاندن ریشه استفاده کنید تا از خشک شدن ریشه جلوگیری شود. عمق گودال کاشت باید برابر با عمق گودال کاشت در نهالستان باشد. اگر اقدامات لازم برای آماده سازی زمین انجام نشود ، طول و عرض گودال باید 1 در 1 و عمق آن 80 سانتی متر باشد. طبق نتایج تجزیه و تحلیل خاک ، باید مخلوط فسفر ، کود پتاسیم و ریز کود را در کف گودال ریخته و با سطح خاک مخلوط کرد ، اما سیستم ریشه نباید با کود اضافه شده در تماس باشد زیرا باعث سوختن نوک ریشه می شود. درختان باید کاشته شوند تا محل پیوند 5 تا 10 سانتی متر از سطح خاک بالاتر باشد. پس از کاشت ، خاک اطراف ریشه را فشرده کرده و درختان را آبیاری کنید. البته ، به یاد داشته باشید که بیش از حد فشار ندهید ، این باعث خفه شدن ریشه های درخت می شود.
پس از کاشت ، شاخه مرکزی راهنما باید اصلاح شود ، حدود 20 تا 30 سانتی متر بالاتر از نقطه پیوند یا حدود 70 سانتی متر بالاتر از سطح خاک. بسته به نوع سیستم پرورش درخت ، هر درخت باید 3 تا 4 شاخه داشته باشد.
کوددهی درختان آلو
باغ آلو
عواملی مانند نوع خاک ، اندازه و سن درخت ، شدت رشد و سایر عوامل بر روی روش هرس درختان آلو تأثیر می گذارند. کودهای ازت و پتاسیم موجود در خاک شنی به سرعت از ریشه حذف می شود. برای اینکه کود به خوبی توسط درختان جذب شود ، باید به تدریج در طول سال روی گیاهان استفاده شود. تغذیه درختان در 3 سال اول پس از کاشت برای تولید میوه بسیار مثر است. در سه سال اول ، فقط کود ازت استفاده شد. در خاکهای شنی حاوی نیتروژن ، مقداری پتاسیم باید اضافه شود.
اولین سال پس از کاشت
اولین باروری یک ماه پس از کاشت نهال آلو بود. هر درخت از 8.5 گرم نیترات آمونیوم استفاده می کند. خاک شنی همچنین به 15 گرم کلرید پتاسیم نیاز دارد. این کودها را می توان در خاک های آهکی دارای اوره و سولفات پتاسیم یافت. محل لقاح 50 سانتی متر در اطراف تنه و محل آبیاری است.
سال دوم پس از کاشت
از ظهور برگهای پر تا ریزش برگ ها ، هر درخت ماهانه 17 گرم کود نیترات آمونیوم نیاز دارد. محل کوددهی در اطراف تنه 75 سانتی متر است در صورت لزوم برای هر درخت باید 30 گرم کود پتاسیم استفاده شود.
سال سوم پس از کاشت
امسال باید به هر درخت 1 متر دور تنه در سایه 25 گرم کود ازته و 45 گرم کود پتاس اضافه شود.
سیستم آبی
خاک های سبک و ماسه ای ظرفیت نگهداری آب کمتری دارند و بنابراین فواصل آبیاری کمتری دارند ، در حالی که در خاک های رسی ، فاصله آبیاری بیشتر است.

خواص آلو

آلوهای شیرین سرد و مرطوب هستند ، در حالی که آلوهای خشک سردتر هستند. برگهای آن سرد و خشک است.
آب و فیبر آلو از مهمترین خصوصیات آن است. در تابستان به دلیل تعریق زیاد و از دست دادن آب ، بدن به مایعات بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد و این میوه مانند سایر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است.
از خواص آلو زرد می توان به کاهش فشار خون اشاره کرد.
آلوئه ورا حاوی ویتامین های A-B-B2-B6 ، PP-C و عناصری مانند کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، آهن ، فلوراید و گوگرد است.
آلو زرد برای دفع سموم از بدن ، فشار خون ، چربی خون و دیابت توصیه می شود و بهتر است هر روز قبل از صبحانه میل شود.
آلو درد فصلی و دردهای مفصلی را تسکین می دهد.
آلو زرد فشار خون را کاهش می دهد.
مناسب برای درمان ضعف عمومی بدن ، استفاده از آلوهای خیس خورده صبح ناشتا است.
به هضم غذا کمک می کند ، یبوست را برطرف می کند و سلامت روده را بهبود می بخشد.
به لطف وجود ویتامین A ، بینایی ، پوست و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
از عفونت دستگاه تنفسی به دلیل وجود ویتامین C جلوگیری می کند.
آلو زرد ملین ، صفرا ، رفع کننده تشنگی ، بلغم و تب بر است.
برای تسکین سردرد ، قبل از غذا آلو تازه یا خشک بخورید.
آلو برای حافظه مفید است. آیا می دانید مصرف روزانه سه تا چهار آلو خشک آنتی اکسیدان می تواند با رادیکال های آزاد که به حافظه و مغز آسیب می رسانند مبارزه کند؟ بله ، آلو خشک می تواند رادیکال های آزاد مضر را به دام بیندازد و حافظه شما را سالم نگه دارد.

نهال آلو

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کاربران چه کلمات مرتبط با "نهال آلو" را در گوگل جستجو کرده اند:

نهال آلو بخارا نهال آلو شابلون نهال آلو خاکی نهال آلوچه نهال آلو قطره طلا نهال آلوورا نهال آلو بخارا زرد نهال آلو برقانی نهال آلو خرمایی نهال آلو شوقانی نهال الو انجلا نهال آلو اختری نهال الو استنلی نهال هلو اصلاح شده درخت آلو استنلی درخت آلو امیدی درخت الو اختری نهال آلو بلک استار نهال آلو بلک دیاموند درخت آلو بخارا درخت آلو برقانی درخت الو بخارایی نهال آلو پیوندی پرورش نهال آلو قیمت نهال زردآلو پیوندی درخت آلو ترش درخت آلو تلخ درخت آلو جنگلی نهال آلوچه قرمز نهال آلوچه وحشی نهال آلوچه مراغه نهال آلوچه سبز نهال آلوچه شهریار نهال آلوچه جنگلی درخت آلو چند ساله میوه میدهد نهال آلو حاج حسنی نهال الو خورشتی درخت آلو خاکی درخت الو خوانساری درخت الو خرمایی فروش نهال آلو خاکی عکس نهال آلو خاکی نهال آلو دامسونز درخت آلو در خواب درخت آلو در چند سالگی بار میدهد درخت آلو دامسونز کاشت نهال آلو در گلدان نهال درخت آلو بخارا نهال درخت الو نهال آلو رویال بلک درخت الو رسمی نهال آلو زرد قیمت نهال زردآلو درخت زردآلو درخت آلو زرد چند ساله میوه میدهد نهال الو شابلون زودرس درخت زردآلو در خواب درخت زردالو در گلدان درخت آلو ژاپنی نهال آلو شابلون کالیفرنیا درخت آلو شمس درخت الو شوقانی درخت آلو شعر درخت آلو شکوفه نهال آلو طلایی درخت آلو طلایی قیمت نهال آلو قطره طلا عکس نهال الو فروش نهال آلو بخارا نهال آلو قرمز نهال آلو قیسی درخت آلو قطره طلا درخت آلو قیسی درخت آلو قلیانی درخت آلو قرمز در خواب نهال آلو کالیفرنیا نهال آلو کبرایی درخت آلو کالیفرنیا درخت الو کبرایی قیمت نهال آلو کالیفرنیا کاشت نهال آلو کاشت نهال آلو سیاه درخت آلو گوجه سبز درخت آلو گوجه درخت الو گوجه نهال آلو موریتانی درخت الو مراغه مشخصات نهال آلو شابلون درخت آلو وحشی درخت آلوورا هرس نهال آلو