fig seedlings

خرید نهال انجیر

خرید نهال انجیر اصلاح شده (نهال انجیر پیوندی ، نهال انجیر بذری) از نهالستان انجیر رویال نهال ، قیمت نهال انجیر در این نهالستان مناسب می باشد ، نهال های انجیر این مجموعه در انواع متفاوت هستند (نهال انجیر زود بازده ، نهال انجیر دیر بازده ، نهال انجیر زودگل ، نهال انجیر دیرگل ، نهال انجیر پاکوتاه ، نهال انجیر پایه بلند ، نهال انجیر پر بازده ، نهال انجیر یکساله ، نهال انجیر دو ساله ، نهال انجیر سه ساله) و ... ، فروش نهال انجیر در این نهالستان بدون هرگونه واسطه صورت میپذیرد ، بهترین نهال انجیر در نهالستان رویال نهال تولید و عرضه میشود ، شما میتوانید از مشاوره رایگان این نهالستان در زمینه: کاشت نهال انجیر ، هرس نهال انجیر ، قلمه زدن نهال انجیر ، احداث باغ انجیر ، سمپاشی درخت انجیر و ... بهرمند شوید ، جهت خرید اینترنتی بهترین ارقام نهال انجیر با کارشناسان نهالستان در تماس باشید.

خرید نهال انجیر رویال

خرید نهال انجیر رویال (تولید اختصاصی نهالستان )(پیشنهاد ویژه نهالستان)

نهال انجیر رویال (تولید اختصاصی نهالستان )(پیشنهاد ویژه نهالستان) رقم بسیار تجاری . خوش طعم . بافت سفت با ماندگاری بالا . بسیار درشت . بازار پسند . بسیار پر بار و زود بازده .

خرید نهال انجیر رویال

خرید نهال انجیر ترکیه

خرید نهال انجیر ترکیه (وارداتی)

نهال انجیر ترکیه (وارداتی) بسیار بازار پسند . میوه خیلی درشت . پر بار . پایه کوتاه . رقم خیلی مقاوم به مناطق سردسیری.

خرید نهال انجیر ترکیه

خرید نهال انجیر استهبان

خرید نهال انجیر استهبان

نهال انجیر استهبان رقم بسیار تجاری . بهترین انجیر برای خشکبار و آجیلی . صادرات عالی . میوه متوسط و بسیار شیرین . مناسب مناطق معتدل. بهترین فصل کاشت: پاییز تا بهار ارتفاع کاشت: 200 متر تا 1800 متر دمای اکتبر: تا 55 درجه سانتیگراد. مقدمه ای برای خرید نهال انجیر استهبان: این رقم یکی دیگر از انواع نهال انجیر با کیفیت است که در مناطق معتدل و گرمسیر ایران بسیار خوب رشد می کند. این رقم انجیر دارای برگهای زرد و پنجه های زرد است و ارتفاع آن تا شش متر می رسد. انجیر استهبان از سال چهارم شروع به باردهی می کند و هر ساله بار آن بیشتر می شود. این درخت انجیر تا بیست سالگی میوه می دهد. این رقم یکی از بهترین انواع انجیر است که توسط باغبانان مورد توجه قرار می گیرد. این گونه انجیر تقریباً به درخت بزرگی تبدیل می شود که برگها و پنجه های آن به طور فزاینده ای زرد می شود. ارتفاع این درخت انجیر تا 6 متر می رسد و به دلیل دیرگل بودن ، برای مناطق معتدل و گرمسیری مناسب است. این نهال انجیر یکی از انواع اقتصادی است و از سال چهارم کاشت شروع به باردهی می کند. ماندگاری تا 20 سال ممکن است در سالهای آخر میوه کاهش یابد.

خرید نهال انجیر استهبان

خرید نهال انجیر آدریاتیک

خرید نهال انجیر آدریاتیک

نهال انجیر آدریاتیک رقم تجاری . میان رس . سبز متمایل به زرد . کمتری نسبت به ارقام دیگر دارد . طعم خشکباری آن بسیار مطلوب است .

خرید نهال انجیر آدریاتیک

خرید نهال انجیر کلسته

خرید نهال انجیر کلسته

نهال انجیر کلسته رقم تجاری . میان رس . مناسب جهت تازه خوری و خشکباری . سایز متوسط . بسیار شیرین . اندازه میوه این نهال اندازه کوچک تا متوسط ​است ، باید بدانید که رشد آن نیز متوسط ​​است. پوست میوه آن زرد و طعم شیرین و تلخی دارد. از آنجا که میوه این نهال آبدار است ، از آن به عنوان خشک و تازه استفاده می شود. ریشه های این درخت بسیار بزرگ است و ممکن است از رشد انواع دیگر جلوگیری کند. از اندازه کوچک تا متوسط ​​استفاده می شود. این نهال انجیر برای مناطق گرمسیری با بارندگی کم مناسب است و می توان آن را در فصل خشک کاشت.ارتفاع این درخت تقریباً 4 متر است.

 خرید نهال انجیر کلسته

خرید نهال انجیر کالی

خرید نهال انجیر کالی (اصلاح شده)

نهال انجیر کالی (اصلاح شده) بسیار بازار پسند . منشا آمریکا . بسیار پربار . ماندگاری بالا . مناسب برای مناطق سرد سیری . میان رس. مقدمه ای بر خرید نهال انجیر کالی میرنا: میوه نهال انجیر کالی میرنا سبز و سفید است. بهتر است پوست آن را هنگام مصرف پوست بگیرید زیرا پوست ضخیمی دارد و این میوه بیشتر به صورت خشک استفاده می شود اما به صورت تازه نیز مصرف می شود. وقتی میوه خشک می شود ، طلایی می شود و یکی از نهال های دیرگل است. بومی ترکیه است و سپس در کالیفرنیا رشد می کند. نهال انجیر ازمیر از بهترین انواع نهال است. برای داشتن میوه انجیر خوب ، درخت باید گرده افشانی شود. در انتهای میوه شکافی وجود دارد که اجازه می دهد گرده درختان وارد میوه شوند. از درخت انجیر ترکی نشأت گرفته و به خوبی رشد می کند. نوعی نهال انجیر موسوم به Kali Myrina در ایالات متحده رشد می کند.

خرید نهال انجیر کالی

خرید نهال انجیر قهوه ای

خرید نهال انجیر قهوه ای

نهال انجیر قهوه ای رقم بسیار تجاری . میان رس . سایز میوه درشت . بازار پسند . زود بازده و مناسب جهت خشکباری. این نوع انجیر طعم بسیار دارد و حاوی مقدار زیادی آب است. در هر دو روش خشک و تازه استفاده می شود. درخت انجیر قهوه ای معمولاً در آفریقای شرقی کاشته می شود. این نهال یکی از نادرترین نهال ها در دسته انجیر است. عملکرد هر درخت بالغ از این رقم حدود 20-25 کیلوگرم برای هر درخت بالغ است مقدمه خرید نهال انجیر قهوه ای: میوه این رقم نهال انجیر طعم دارد و مصرف آن تازه و خشک است. . این نهال مانند انجیر سن پدرو دو بار در سال میوه می دهد. این نهال ها مختص ایران نیستند و اصل آن ترکیه است. سازگاری بالایی با سرما دارد و یکی از نهال هایی است که می تواند سرما را تا 15- درجه سانتیگراد بخوبی تحمل کند.

خرید نهال انجیر قهوه ای

خرید نهال انجیر عسلی

خرید نهال انجیر عسلی

نهال انجیر عسلی رقم تجاری . میان رس . بسیار شیرین . برای خشکبار . بازار پسند . بسیار پربار. انجیر سفید یک درخت بزرگ و بارور دارد و خیلی زود رشد می کند. میوه این نوع انجیر تا رسیدن روی درخت می ماند. میوه آن شیرین است و به صورت تازه و خشک خورده می شود. برگ های درخت انجیر سفید کم رنگ ، زرد و سبز است. ارتفاع درخت حدود 6 تا 9 متر است. این گیاه در مناطق معتدل و گرمسیری پرورش می یابد. میوه ها ابتدا سبز هستند و پس از رسیدن کاملاً زرد می شوند. داخل میوه آن صورتی رنگ و بسیار شیرین است. درختان انجیر مختلفی وجود دارد و این مربوط به منطقه مدیترانه است. این گیاه به دلیل گونه های مختلف در مناطق مختلف آب و هوایی رشد می کند اما انجیر سفید عسلی برابر با مناطق گرم و معتدل است. در حقیقت ، درخت انجیر سفید عسلی تابستانهای گرم و زمستان های معتدل همراه با باران پراکنده را دوست دارد. برداشت و برداشت انجیر از اواسط تیر تا اواخر ماه اوت است. انجیر سفید عسل به دلیل محدود بودن زمان برداشت خشک شده و ماندگاری آن را بیشتر می کند شرایط نگهداری نهال انجیر سفید عسل: درخت انجیر در برابر گرما مقاوم است اما در اولین سال های کاشت سرما باعث مزاحمت درختان می شود. . این نوع انجیر در آب و هوای گرم و خشک بهترین رشد را دارد. درختان انجیر سفید در دمای 25 تا 35 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند و دمای بالای 45 درجه سانتیگراد کیفیت محصول را کاهش می دهد و نمی تواند -3 درجه را تحمل کند و معمولاً در -9 درجه سانتیگراد از بین می رود. بهترین خاک برای درختان انجیر ، خاکهای لیمو است ، اما در خاکهای ماسه ای و رسی نیز رشد می کنند و در برابر شوری خاک مقاوم هستند. برای کاشت نهال انجیر ، ابتدا باید گودالهایی به عرض 70-80 سانتی متر و عمق 2 متر حفر کنید. سپس گودالهای 1.30 متری را با خاک پر کنید. سپس نهال ها را درون چاله ها قرار داده و روی آنها خاک بریزید. نهال ها را بلافاصله پس از کاشت آبیاری کنید. در حالی که درختان بارور می شوند ، باران بسیار مضر است و باعث کاهش محصول می شود. برای رشد بیشتر و کنترل اندازه درختان را هرس کنید. زمان هرس درخت انجیر سفید در پاییز است. آفات و بیماری های درخت انجیر شامل Simitis nemorana ، Hesperofans griseus ، مگس سفید انجیر ، ترک خوردگی میوه و بیماری پوسیدگی میوه است. برای ردیابی و درمان بیماری های درختان انجیر ، باید از سم استفاده کنید. می توانید سم را بالای درختان بریزید یا آن را دور تنه درختان پلاستیکی آلوده بپیچید.

خرید نهال انجیر عسلی

خرید نهال انجیر سه فصله

خرید نهال انجیر سه فصله

نهال انجیر سه فصله رقم تجاری . زمان باردهی از اوایل تا اواخر تابستان . مناسب مناطق سردسیری . میوه پر رنگ و بزرگ . حالت تخم مرغی. نهال انجیر زرد سه فصل: نهال انجیر زرد سه فصل یکی از گونه های با کیفیتی است که می توان در شرایط آب و هوایی ایران کاشت ، از ویژگی های بارز این رقم این است که می تواند تا زمستان میوه دهد. زیرا توجه باغبانان را به خود جلب کرده و سعی در کاشت آن دارند. علاوه بر کیفیت محصول ، باغداران همیشه پوشش محصول را در اولویت قرار می دهند که در نهایت منجر به سودآوری اقتصادی می شود ، این رقم یکی از این انواع اقتصادی است و عملکرد و کیفیت بسیار خوبی دارد. نهال انجیر زرد سه فصل یکی از گونه های مقاوم در برابر سرما است که در مناطق دارای آب و هوای سرد رشد بسیار خوبی خواهد کرد. درخت انجیر زرد سه فصل شبیه به گونه های دیگر ، بلند و برگهای زیادی دارد ، میوه های آن بزرگتر و کشیده از گونه های دیگر است و پوسته ای سبز دارد. قسمت گوشتی این میوه نیز قرمز است و طعم بسیار مطبوع و مطبوعی دارد ، دلیل نامگذاری این رقم برای سه فصل به عنوان انجیر میوه هایی است که از اوایل تابستان شروع می شوند و حتی در فصل سرما نیز در برخی موارد تا پاییز ادامه دارند. میوه می دهد. در واقع جوانه های انجیر زرد کوچک میوه ای تولید می کنند که باید در تابستان کاملاً رشد کند تا آماده مصرف شود در غیر این صورت نمی توان این میوه را به صورت خام مصرف کرد زیرا میوه ها رسیده نیستند. آنها بافت نرم تری دارند و طعم بسیار شیرین تری دارند. این رقم برای محصولات تازه و خشک گزینه خوبی است و یکی از انواع مشتری پسند است که بازار فروش خوبی دارد.

خرید نهال انجیر سه فصله

خرید نهال انجیر یزدی

خرید نهال انجیر یزدی

نهال انجیر یزدی رقم تجاری . بسیار خوش طعم . آبدار . بافت محکم وقابل جویدن . مصرف بصورت تازه خوری و خشکباری.نهال انجیر یزدی تعریف شده یکی از مهمترین انواع نهال انجیر در جهان است که این رقم برای کشت در مناطق سرد ، نیمه سرد ، نیمه گرمسیری و کوهستانی مناسب است. قلمه های با دوام و دیرگل در شبکه ملی تولید و عرضه نهال ایرانی به صورت فله ای و تا حدی در سطح کشور ، مستقیم و بدون دخالت واسطه های اینترنتی تولید و توسط باغداران با استفاده از اطلاعات عرضه و تقاضای مستقیم بدست آمد. نهال انجیر یزدی به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی به زودی نهال انجیر یزدی را در اختیار شما قرار می دهد و از سال اول کاشت مراقبت بهینه به بار می نشاند ، شایان ذکر است باغداران انار باید در سال اول کلیه محصولات را از درخت انار جدا کنند ، زیرا به این امر توجه نمی کنند. نکته مهم ، نهال های انار پیوندی در سال اول رشد نمی کنند. نهال انجیر اصلاح شده یزدی نهال انجیر اصلاح شده یزدی برای کاشت در باغات انار مناسب است انار اصلاح شده طارم مقاومت بسیار خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد در حالی که محصول تولید شده از این درخت انار تجاری و قابل فروش است. نهال انجیر یزدی مقاوم در برابر سرما نهال انجیر یزدی مقاوم در برابر سرما بسیار کمتر از انواع انار سنتی و ایرانی است و این محصول به دلیل دارا بودن انار در نظر همه باغداران انار قرار دارد ، از طرف دیگر این مزیت باعث کاهش هزینه های برداشت انار شده است. به طور قابل توجهی کاهش می یابد. درخت انجیر یزدی مجاز گواهی درخت انجیر یزدی تضمین شده در سراسر ایران عرضه می شود ، از طرف دیگر ، این محصول دارای گواهی سلامت و قرنطینه استانی برای صادرات است. درخت انجیر یزدی پرمحصول درخت انجیر یزدی پرمحصول از اولین سال کاشت میوه می دهد و در پنجمین سال کاشت انار به منطق اقتصادی رسیده و انجیر یزدی اصلاح شده حدود 15 تن در هکتار گزارش شده است. فاصله کاشت درخت انجیر یزد بسیار پربار است. فاصله کاشت درخت انجیر یزد در خاکهای معتدل و مناطق بادخیز 4 * 3 و 3.5 * 3 متر است. قابل ذکر است که این فاصله در زمینهای هموار 5 * 4 و 5 * 5 است. کنتور کاشته شده است. گرده افشان مناسب انجیر متاخر یزدی گرده افشان انجیر یزد در باغ های انار ، به ازای هر 10 نهال انجیر یزدی ، یک گرده افشان مناسب کاشته می شود. زمان کوددهی درخت انجیر یزدی پیوند شده زمان کوددهی درخت انجیر یزدی پیوندی از اواسط پاییز تا پایان زمستان معتبر است و میزان کوددهی انجیر یزدی 5 تن کود حیوانی پوسیده در هکتار تعیین می شود. میزان آبیاری درخت انجیر یزدی اصلاح شده با توجه به فصول مختلف و شرایط آب و هوایی سال متفاوت است و داشتن تابستان 2 لیتر در روز و در بهار روزانه 3 لیتر ایده آل است. قابل قبول گواهی عملکرد درخت انجیر یزدی اگرچه عملکرد درخت انجیر یزدی در هر هکتار با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت است ، عملکرد تقریباً 500 درخت انار در هکتار بیش از 15 تن است.

خرید نهال انجیر یزدی

خرید نهال انجیر میسیشن

خرید نهال انجیر میسیشن

نهال انجیر میسیشن رقم تجاری . میوه درشت . گوشت بنفش رنگ . ماندگاری بالا . تناژ باردهی بالا . بازار پسند.از مهمترین ویژگی های این نهال انجیر ، رنگ بادمجان و رنگ قرمز آن است. طعم آن بسیار خوشمزه است و در عین حال به عنوان یکی از بهترین و خوشمزه ترین نهال انجیر شناخته می شود. این یک بافت سفت است و بنابراین باید هنگام غذا خوردن خوب جویده شود. از میوه های این نهال ها می توان هم خشک و هم تازه استفاده کرد. از دیگر ویژگی های این درخت میوه دهی آن در سال اول است. به دلیل عملکرد خوب ، کشت آن توجیه اقتصادی دارد و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد ، این ویژگی ها باعث شده باغداران این نهال انجیر را پرورش دهند.

خرید نهال انجیر میسیشن

خرید نهال انجیر گلابی سفید

خرید نهال انجیر گلابی سفید

نهال انجیر گلابی سفید رقم تجاری . گلابی شکل ماندگاری بالا . بسیار درشت . مقاومت بسیار بالا به سرما و تناژ باردهی بالا . زود بازده . نهال انجیر دیگر انجیر گلابی است که از طعم و رایحه بسیار خوبی برخوردار است. دلیل نامگذاری چنین گلابی گلابی شکل به دلیل ظاهر گلابی مانند این میوه است. این نهال به درختی نسبتاً کوچک با تعداد زیادی برگ پیچ خورده تبدیل می شود و تنه درخت خاکستری می شود. میوه های این رقم نهال انجیری گلابی مانند با سطح صاف و پوستی تیره است همچنین بسیار آبدار و شیرین است. این رقم نهال انجیر یکی از نهال های بسیار پربار است. بنابراین این نوع انجیر بعد از سال اول کاشت میوه می دهد. این نوع انجیر در سه فصل تولید می شود. درخت این رقم نسبتاً کوچک است ، اما دارای یک تاج بزرگ است. این رقم برای سه فصل بهار ، تابستان و پاییز شکوفا می شود. میوه این گونه نهالها گلابی شکل است.

خرید نهال انجیر گلابی سفید

مجوز تولید نهال

قیمت نهال انجیر چقدر است!؟

قیمت نهال انجیر به عوامل زیادی مرتبط می باشد، حدود قیمت نهال انجیر از 12 هزار تومان آغاز و در ارقام وارداتی تا 40 هزار تومان در نوسان می باشد، قیمت نهال انجیر به صورت خرده ۵۰ الی ۲۰۰ اصله به قیمت روز و بدون تخفیف عرضه میگردد ، به صورت عمده ۲۰۰ الی ۵۰۰ اصله نهال انجیر با ۱۰ درصد تخفیف و همچنین ۵۰۰ اصله نهال انجیر به بالا با قیمت توافقی به فروش می رسد ، قیمت روز نهال انجیر را از کارشناسان رویال نهال بپرسید.

پرفروش ترین و پر طرفدارترین نهال انجیر کدامند!؟

بهترین ، پر فروشترین و پر طرفدارترین نهال انجیر در کشور نهال انجیر رویال ، نهال انجیر گلابی ، نهال انجیر استهبان ، نهال انجیر عسلی ، نهال انجیر سیاه ، نهال انجیر سه فصله ، نهال انجیر ترکیه ، نهال انجیر مخملی می باشد ، جهت اطلاع از بهترین نهال انجیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین فصل کاشت نهال انجیر چه موقع است!؟

بهترین زمان برای کاشت نهال انجیر از اواسط پاییز شروع و نهایت تا پایان زمستان می باشد ، چون در این زمان ریشه های نهال های انجیر در خواب هستند، و فصل بهار از خواب بیدار می شوند.

بهترین نهال انجیر برای مناطق سردسیری، گرمسیری و معتدل!؟

بهترین نهال انجیر برای مناطق سردسیری و معتدل انواع ارقام نهال انجیر از جمله: نهال انجیر گلابی ، نهال انجیر استهبان ، نهال انجیر عسلی ، نهال انجیر سیاه ، نهال انجیر سه فصله ، نهال انجیر ترکیه ، نهال انجیر مخملی می باشد و نهال انجیر مخصوص مناطق گرمسیری در این نهالستان موجود نمی باشد .

سود نهال انجیر چقدر است!؟

سود نهال انجیر از کاشت نهال انجیر تا برداشت آن ... می باشد.

معرفی نهال های دیگر نهالستان!؟

کاشت انجیر

قبل از کاشت نهال انجیر ، باید خاک سطح کود شود (اندازه کود مورد نیاز 80 کیلوگرم نیتروژن در هکتار ، 50 کیلوگرم فسفر به شکل P2O5 و 50 کیلوگرم پتاسیم به شکل K2O است). شخم عمیق. سپس چاله ای حفر کنید که در آن نهال هایی به طول 50 میلی متر ، عرض 50 میلی متر و عمق 50 سانتی متر بکارید و سپس نهال انجیر را در آن بکارید. هنگام ریختن خاک در چاله ، مقدار کمی کود فسفاته را با آن مخلوط کنید. فاصله بر اساس مقاومت نهایی درخت محاسبه می شود.
برای درختان قوی و بالغ ، فاصله در نظر گرفته شده 12 متر است ، برای درختان ضعیف تر ، فاصله در نظر گرفته شده بیش از 6 متر نیست. کاشت درختان مربع یا مستطیل شکل به صورت مستقیم توصیه می شود و هنگام کاشت نهال انجیر برخی از ریشه ها را قطع کنید. خاک کشت شده باید کاملاً زیر کشت و نرم و آماده کاشت شود ، در چند ماه اول پس از کاشت ، خاک باید به طور مداوم مرطوب شود.
اما تنها هدف مرطوب نگه داشتن خاک و آسیب دیدن نشا است. بادشکن می تواند به رشد نهال انجیر کمک کند. در مراحل اولیه ، بیشتر نهال های انجیر نیاز به محافظ دارند. نهال ها معمولاً در حالت خاموش کاشته می شوند زیرا زودتر از هر زمان دیگر خشک می شوند. گیاهانی که بعد از 5 تا 7 سال کاشته شده اند به اولین محصول قابل توجه خود رسیده اند. کاشت باید در اواخر زمستان یا اوایل بهار و قبل از جوانه زنی انجام شود ، اما امروزه نهال انجیر را در گلدان های پلاستیکی مرتب می کنند تا در هر زمان کاشت شود.
یک بار نهال انجیر در سال اول آبیاری می شود. کمبود بارندگی باید با آبیاری مداوم جبران شود.
سیستم آبی
از آنجا که نهال انجیر انجیر در برابر کمبود آب مقاوم هستند ، بیشتر در مناطق خشک و خشک کاشته می شوند ، اما کمبود آب همچنان مانع رشد طبیعی و کاهش عملکرد آنها خواهد شد. مقدار آب مورد نیاز در سال 500 میلی متر است. کمبودهای آن باید توسط آبیاری دستی برطرف شود.
بهترین زمان آبیاری نهال انجیر ماه آخر قبل از رسیدن میوه و چیدن میوه است که باعث بزرگتر شدن و خوشمزه شدن میوه می شود. با این حال ، باید از آبیاری زیاد خودداری کرد ، زیرا این امر بر طعم میوه تأثیر منفی می گذارد. بنابراین ، باید مقدار واقعی آب به درخت داده شود.
باران یا آبیاری باید انجام شود تا درختان در طول سال آب کافی داشته باشند. در خاک های شنی که نمی توانند آب را برای مدت طولانی نگه دارند ، دفعات آبیاری را افزایش دهید. خاکهایی که نمی توانند از آب عبور کنند (مانند خاک رس و خاک مرطوب) باعث طعم بد میوه و ترک خوردن آن می شوند. در این حالت ، زهکشی می تواند از خفگی ریشه و مرگ درخت جلوگیری کند و همچنین می تواند طعم میوه را بهبود بخشد.
در مناطق خشک نمی توان تقاضا برای نهال انجیر را تأمین کرد ، خشکسالی و آبیاری مناسب باعث افزایش محصولات می شود و میوه ها را خوش طعم تر می کند ، خصوصاً اگر این منطقه دارای گرما و نور خورشید برای مدت طولانی باشد. زیاد است
پس از کاشت ، باید بلافاصله آب زیادی را آبیاری کنید ، تا ریشه ها با خاک و خاک تماس داشته باشند و در اسرع وقت مواد مغذی به ویژه مواد معدنی را جذب کرده و رشد را شروع کنند.

هرس فرمی و هرس عملیاتی
یکی دیگر از مراقبت های نهال انجیر ، هرس درخت است. هدف از هرس درختان انجیر تقویت بهره وری آنها و ایجاد تعادل فیزیولوژیکی بین رشد شاخه ها از یک طرف و تولید میوه های آنها از طرف دیگر است. در این شاخه های جانبی است که گل ها و سپس میوه ها تشکیل می شوند.
هرس درخت انجیر به دو روش "هرس رسمی" و "هرس بهره برداری" انجام می شود. در هرس فرمی ، شکل ظاهری درخت به صورت دلخواه "بوته ای" یا "بلند" می شود. هرس درخت انجیر با هدف افزایش قدرت باروری آن و ایجاد تعادل فیزیولوژیکی بین رشد شاخه ها و تولید میوه انجام می شود.
هرس بهره برداری به چندین نمونه تقسیم می شود که مهمترین آنها از 2 تا 3 شاخه ای که از سال قبل روی شاخه باقی مانده و محصول پاییزی را می دهد ، یکی نزدیک شاخه اصلی یا تنه درخت نگهداری می شود. درخت و دیگران می روند.

کنترل آفات و بیماری ها
کنترل آفات و بیماری ها نیز از اقدامات مهم هنگام ذخیره انجیر است. مورچه اولین آفتی است که در مراقبت از نهال انجیر مورد بحث قرار گرفته است. مورچه ها از دو طریق به باغات آسیب می رسانند. اولین مورد به زمان گرده افشانی برمی گردد ، زمانی که شکار پلاستوفاژ (گرده افشان) میزان گرده افشانی و در نهایت ، ریختن میوه های پیوند شده را کاهش می دهد.
مورد دوم مربوط به زمان رسیدن و خشک شدن میوه ها است که به دلیل مصرف میوه های رسیده و خشک ، از کیفیت و کمیت محصول می کاهد. مبارزه با مورچه ها معمولاً به روش سنتی انجام می شود: ریختن سم روی تنه درخت و مورچه.
از دیگر آفات مهم انجیر شب بو هندی می توان به پروانه های برگ خوار ، سوسک های شاخدار ، مگس میوه انجیر ، مگس سرکه و کنه عنکبوت اشاره کرد که با سموم مختلف قابل کنترل است. از جدی ترین بیماری های انجیر می توان به "زخم یا پژمردگی شاخه های انجیر" ، "پوسیدگی میوه انجیر" و "موزاییک انجیر" اشاره کرد.

کودها
کود دادن انجیر یک رسم نیست. آاد کود کود کود شیمیایی به باغات نمی دهد ، این یک اشتباه بزرگ است. زیرا عملاً ثابت شده است که کوددهی از پایین مقدار محصول را بسیار افزایش می دهد. همچنین درخت انجیر به مقدار زیادی کود فسفر و پتاس احتیاج دارد.
محصول
درخت انجیر اولین میوه های خود را در سال دوم یا سوم پس از کاشت می دهد و در سن 5 تا 7 سالگی به حداکثر باردهی می رسد. تعداد کالاها از انواع مختلف و همچنین مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است. عملکرد سالانه انجیر زیر کشت در هکتار در باغات خوب و در حداکثر عملکرد درختان 15 تا 20 تن انجیر تازه است که برابر با 4 - 4 تن انجیر خشک است.
زمان باردهی انجیر سه فصلی چندین ماه (از نیمه دوم خرداد تا نیمه اول سپتامبر) طول می کشد. زمان مشخص برای چندین میوه با هدف ما مطابقت دارد. اگر می خواهید محصول جدیدی قرار دهید ، میوه باید رسیده و به رنگ خودش باشد ، اما به اندازه کافی محکم باشد تا در برابر حمل و نقل مقاومت کند. با این وجود ، اگر هدف خشک کردن انجیر است ، باید آنها را تا رسیدن کامل روی درخت قرار داد ، سپس آنها را در هوای آفتابی برداشت و خشک کرد و یا از ماشین های مخصوص در هوای گرم استفاده کرد.

خواص انجیر

1- کاهش فشار خون انجیر منبع خوبی از پتاسیم است و همانطور که می دانیم پتاسیم عنصری است که برای کنترل فشار خون استفاده می شود. کمبود پتاسیم می تواند باعث فشار خون بالا شود ، به ویژه هنگامی که غذاها دارای مقدار زیادی سدیم (نمک) هستند. 2- انجیر برای کاهش وزن منبع خوبی از فیبر غذایی است. فیبر در کاهش وزن تأثیر مفیدی دارد و گرسنگی را به تعویق می اندازد. 3- پیشگیری از سرطان پستان به دلیل داشتن فیبر زیاد ، از سرطان پستان جلوگیری می کند. 4. تقویت کننده استخوان انجیر دارای کلسیم زیادی است (79 میلی گرم در هر 224 گرم انجیر). تحقیقات نشان داده است که انجیر به اندازه شیر دارای کلسیم است. کلسیم برای افزایش تراکم استخوان شناخته شده است. علاوه بر این ، پتاسیم موجود در انجیر باعث کاهش دفع کلسیم در ادرار می شود. بنابراین ، انجیر یکی از بهترین درمان ها برای افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان است. جلوگیری از ضعف عضلات تحقیقات نشان داده است افرادی که روزانه 3 میوه یا بیشتر می خورند ضعف و تحلیل رفتن عضلات کمتری دارند. انجیر همچنین منبع خوبی از منیزیم است. 7- ملین و ضد یبوست است. 8- به بهبود سرفه و تنفس راحت کمک می کند. 9. انجیر تازه حاوی مقدار کمی ویتامین C است و بهترین منبع آن (در مقایسه با سایر میوه ها) ویتامین B6 است. 10. انجیر برای هضم بهتر غذا بسیار مفید است. برای کم خونی مفید است. 11. انجیر برای افرادی که کلسترول بالا و سطح اسید اوریک دارند بسیار مفید است. 12- تشنگی را برطرف می کند. 13. انجیر به عنوان دارویی برای انرژی و تقویت استفاده می شود. 14- انجیر برای افرادی که رشد غیرطبیعی دارند بسیار مفید است. 15- از سرطان روده جلوگیری می کند. انجیر رشد سلولهای سرطانی را متوقف می کند. 16. آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به سایر میوه ها دارد. 17. حاوی امگا 3 و امگا 6 است. بنابراین برای سیستم عصبی ، مغز و قلب بسیار مفید است. 18- کم سدیم است. انجیر برای سردرد و دندان درد ، حالت تهوع ، تب ، نقرس ، گوش ، سوختگی ، درد شکم ، التهاب چرکی (آبسه) ، بیماری های ریوی و بیماری های وریدی مفید است.

نهال انجیر

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کاربران چه کلمات مرتبط با "نهال انجیر" را در گوگل جستجو کرده اند:

نهال انجیر استهبان نهال انجیر سیاه نهال انجیر زرد نهال انجیر گلابی نهال انجیر سفید نهال انجیر خشک نهال انجیر اصلاح شده نهال انجیر شیراز نهال انجیر اسرائیلی نهال انجیر استهبان در کرج نهال انجیر استهبان شیراز نهال انجیر انواع درخت انجیر استهبان درخت انجیر اسرائیلی نهال انجیر بر نهال انجیر بنگال نهال انجیر ببری نهال انجیر بنفش نهال انجیر بورسا نهال انجیر در استهبان درخت انجیر بنگالی درخت انجیر بعد از چند سال ثمر میدهد نهال انجیر پیوندی نهال انجیر پاکوتاه نهال انجیر پلدختر درخت انجیر پیری که تو باغ بود درخت انجیر پایه کوتاه درخت انجیر پاییزه درخت انجیر پر محصول درخت انجیر پیوندی نهال انجیر ترکیه نهال انجیر تهران درخت انجیر تعبیر خواب درخت انجیر تزیینی درخت انجیر تکثیر درخت انجیر تحقیق تهیه نهال انجیر استهبان تکثیر نهال انجیر درخت انجیر جن دارد درخت انجیر جنگلی درخت انجیر جدول درخت انجیر چند ساله بار میدهد درخت انجیر چقدر اب میخواد درخت انجیر چند سال عمر میکند درخت انجیر چهار فصل درخت انجیر چند روز یکبار آب میخواد درخت انجیر چقدر اب نیاز دارد درخت انجیر چگونه میوه می دهد درخت انجیر چطور بکاریم درخت انجیر حساسیت زاست درخت انجیر حسین پناهی نهال انجیر خشکباری نهال انجیر خوب نهال انجیر خسروی درخت انجیر خانگی درخت انجیر خوشه ای درخت انجیر خاردار درخت انجیر خواب نهال انجیر دیم استهبان نهال انجیر دیم نهال انجیر در گلدان درخت انجیر در خواب درخت انجیر در جدول درخت انجیر در گنج یابی درخت انجیر در حل جدول درخت انجیر در چه مناطقی رشد میکند نهال انجیر ریجاب درخت انجیر را چگونه بکاریم درخت انجیر را چگونه آبیاری کنیم درخت انجیر ربابی رشد نهال انجیر روش نهال انجیر درخت انجیر زرد درخت انجیر زینتی درخت انجیر زیبا قیمت نهال انجیر زرد نهال انجیر سفید استهبان نهال انجیر سه فصل نهال انجیر سردسیری نهال انجیر سیاه لرستان نهال انجیر سبز نهال انجیر سه وقته نهال انجیر شیپور نهال شاه انجیر درخت انجیر شیرازی درخت انجیر شعر درخت انجیر شمال نهال انجیر دیوار شیراز نهال انجیر صادراتی نهال انجیر صد یک درخت انجیر صحرایی در جدول درخت انجیر صحرایی طرز کاشت نهال انجیر درخت انجیر عمر درخت انجیر عکس عکس نهال انجیر عکس نهال انجیر سفید درخت انجیر فرامرز اصلانی نهال انجیر گوش فیلی فروش نهال انجیر فروش نهال انجیر استهبان قیمت نهال انجیر استهبان فارس فروش نهال انجیر ازمیر فروش نهال انجیر گلابی نهال انجیر قرمز درخت انجیر قلمه زدن درخت انجیر قهوه ای قیمت نهال انجیر دیم استهبان قیمت نهال انجیر دیم قیمت نهال انجیر استهبان قیمت نهال انجیر قیمت نهال انجیر سیاه نهال انجیر کوهی نهال انجیر کی میوه می دهد نهال انجیر کلسته درخت انجیر کوهی در دفینه درخت انجیر کوهی درخت انجیر کیش درخت انجیر کاشت درخت انجیر کوچک نهال انجیر گرمسیری نهال انجیر گلدانی نهال انجیر گلوگاه نهال انجیر گلابی در مشهد نهال انجیر گلابی اصفهان درخت انجیر گلابی نهال انجیر معابد نهال انجیر مشهد نهال انجیر مقاوم به سرما نهال انجیر مناطق سردسیر نهال انجیر مرغوب درخت انجیر معابد درخت انجیر معابد احمد محمود درخت انجیر معابد چابهار درخت انجیر نماد چیست درخت انجیر نر درخت انجیر نشانه چیست درخت انجیر نگهداری درخت انجیر نشانه گنج درخت انجیر نحوه کاشت درخت انجیر نقاشی درخت انجیر و جن درخت انجیر وحشی درخت انجیر و دفینه درخت انجیر ویکی پدیا درخت انجیر هندی درخت های انجیر معابد هرس نهال انجیر نهال انجیر یزدی درخت انجیر یزدی نهال انجیر 101