nectarine seedlings

خرید نهال شلیل

خرید نهال شلیل اصلاح شده (نهال شلیل پیوندی ، نهال شلیل بذری) از نهالستان شلیل رویال نهال ، قیمت نهال شلیل در این نهالستان مناسب می باشد ، نهال های شلیل این مجموعه در انواع متفاوت هستند (نهال شلیل زود بازده ، نهال شلیل دیر بازده ، نهال شلیل زودگل ، نهال شلیل دیرگل ، نهال شلیل پاکوتاه ، نهال شلیل پایه بلند ، نهال شلیل پر بازده ، نهال شلیل یکساله ، نهال شلیل دو ساله ، نهال شلیل سه ساله) و ... ، فروش نهال شلیل در این نهالستان بدون هرگونه واسطه صورت میپذیرد ، بهترین نهال شلیل در نهالستان رویال نهال تولید و عرضه میشود ، شما میتوانید از مشاوره رایگان این نهالستان در زمینه: کاشت نهال شلیل ، هرس نهال شلیل ، قلمه زدن نهال شلیل ، احداث باغ شلیل ، سمپاشی درخت شلیل و ... بهرمند شوید ، جهت خرید اینترنتی بهترین ارقام نهال شلیل با کارشناسان نهالستان در تماس باشید.

خرید نهال شلیل رویال

خرید نهال شلیل رویال تولید اختصاصی نهالستان رویال نهال ( پیشنهاد ویژه نهالستان)

نهال شلیل رویال . تولید اختصاصی نهالستان رویال نهال ( پیشنهاد ویژه نهالستان) رقم بسیار تجاری . پایه کوتاه . زمان رسیدن اواسط تابستان . زود بازده و پربار . پیشنهاد ویژه نهالستان .

خرید نهال شلیل رویال

خرید نهال شلیل ایندیپدس

خرید نهال شلیل ایندیپندنس

نهال شلیل ایندیپندنس منشا آمریکا . زمان رسیدن مرداد ماه . خاصیت انبار داری دارد . هسته چسبیده گوشت . مقاوم به سرما . سن نهال شلیل: تولید نهال شلیل 2 ساله: سال اول مناطق کاشت درخت شلیل: بیشتر کوهپایه ها و مناطق نیمه سرد "شلیل" در اثر جهش رویشی یکی از ژن های هلو ایجاد می شود و از نوع هلو به اندازه هلو است. . فراوانی این جهش زیاد است و به طور مداوم در تمام جهات طبیعت (از هلو به شلیل ، از شهد به هلو) انجام می شود و نتیجه هلو این است که موهای میوه از بین می رود و رنگ ، عطر و طعم شلیل خاص ایجاد می شود. و نوبت هلو در شهد او است درختی است که تا 4 تا 10 متر ارتفاع رشد می کند. برگها بصورت لانسی ، به طول 7 تا 16 سانتی متر و عرض 2 تا 3 سانتی متر ، دارای رگه های کرک دار است. ریشه شلیل نسبت به هوادهی نکردن خاک بسیار حساس است و در اثر جاری شدن سیل به شدت آسیب می بیند. این درخت برای رشد بهتر به عمق 1 تا 1.5 متر و خاکهایی نسبتاً سبک با زهکشی کامل نیاز دارد. انواع دیگر شلیل عبارتند از: گاهی شلیل سفید دیر ، شلیل شمس ، شلیل مغان ، شلیل طلای سرخ و غیره

خرید نهال شلیل ایندیپندنس

خرید نهال شلیل فانتازیا

خرید نهال شلیل فانتازیا

نهال شلیل فانتازیا رقم بسیار تجاری . زمان رسیدن مرداد ماه . میوه با سایز متوسط . هسته جدا . خاصیت حمل و نقل مناسب . زود بازده و پربار .این گونه نهال شلیل بسیار سریع رشد می کند. به همین دلیل بخشی از نهال های تجاری است. تاج درخت شلیل فانتازیا پهن است. چنین نهال هایی یکی از نهال های دیررس هستند. رنگ میوه این نوع شلیل قرمز تیره و زمینه نارنجی است. دانه میوه این نوع شلیل جداگانه است. حمل و نقل شلیل فانتازیا بسیار راحت است. عملکرد این نوع شلیل بسیار بالا است. این تنوع در برابر لکه های باکتریایی و زنگ زدگی حساس است. زمان گلدهی این رقم اوایل اردیبهشت است. بنابراین نهال شلیل فانتازیا 12 روز طول می کشد تا شکوفا شود. نهال شلیل به دلیل بازار خوبی که دارند بسیار محبوب هستند.

خرید نهال شلیل فانتازیا

خرید نهال شلیل رفعتی

خرید نهال شلیل رفعتی

نهال شلیل رفعتی رقم تجاری . زمان رسیدن هفته آخر تیر ماه . زود رس . هسته چسبیده .یکی از خوشمزه ترین انواع شلیل شلیل رفعتی است. این نوع میوه انواع پیوندی دارد که کمتر از 12 سال در ایران کشت می شود. نهال رفعتی می تواند در آب و هوای نیمه خشک زنده بماند ، اما دمای بالاتر از 31 درجه سانتیگراد می تواند باعث آسیب و خشک شدن نهال شود. این نوع درخت شلیل در دمای زیر 20 درجه به خوبی رشد می کند و می تواند هوای سرد را در مناطق سرد تحمل کند. نهال ها در اواخر ژوئیه به ثمر می نشینند. نهال هایی که در سال دوم به بار می نشینند ، کاشته می شوند. این رقم نهال شلیل تقریباً به یک تا یک لیتر آب در روز نیاز دارد. این نوع نهال شلیل بسیار خوب توسعه یافته است. این نوع شلیل یکی از نهال های اولیه است. رنگ پوست میوه این نوع قرمز شلیل است. زمان برداشت این گونه شلیل در هفته آخر ماه جولای است. عمر اقتصادی این نهال 12 سال است. این نوع نهال در برابر 30 تا 25 درجه سرما مقاوم است. شلیل رفعتی برای مناطق سردسیر مناسب است. این درخت شلیل در سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند مقدمه ای برای خرید نهال شلیل رفعتی: این رقم نهال شلیل از دیگر گونه های پیوندی در ایران است. از ویژگی های این نهال میوه دهی آن از سال دوم کاشت است. این زندگی تا 10 سال است. این نوع نهال شلیل در برابر سرما بسیار مقاوم است ، بنابراین برای مناطق سردسیر انتخاب خوبی است. تحمل به خشکی این گونه نهال ها نیز متوسط ​​است. پایان ماه جولای بهترین زمان برای جمع آوری این رقم است.

خرید نهال شلیل رفعتی

خرید نهال شلیل رد گلد

خرید نهال شلیل رد گلد

نهال شلیل رد گلد رقم تجاری . زمان رسیدن اواسط تابستان . زمینه پوست قرمز . هسته چسبان . طعم اندک اسیدی.این نوع نهال شلیل نوعی شلیل است که از چین منشا گرفته است. بسیاری از طرفداران این نهال بخاطر حیات اقتصادی آن ، این نهال را خریداری می کنند. طول عمر این نهال 15 سال است. زمان برداشت چنین نهال های شلیل در ماه آگوست است. میوه آن قرمز و شبیه آلو وحشی است. میوه های این نهال ها را می توان به مدت 2 ماه نگهداری کرد. گوشت این میوه از دانه جدا می شود. در بعضی موارد ، از این نوع شلیل برای تهیه کمپوت استفاده می شود. آبیاری این نهال ها بین 10-12 لیتر در هفته است. فاصله کاشت هر درخت شلیل از یکدیگر 3 * 3 است. این نهال تحمل خشکسالی را ندارد.

خرید نهال شلیل رد گلد

خرید نهال شلیل ایفری

خرید نهال شلیل ایفری

نهال شلیل ایفری بسیار تجاری . زمان رسیدن اواسط تابستان . زود بازده و پربار . خاصیت انبار داری .

خرید نهال شلیل ایفری

خرید نهال شلیل کیوتا

خرید نهال شلیل کیوتا

نهال شلیل کیوتا رقم تجاری . زمان رسیدن اوایل تابستان . طعم شیرین بدون اسید . رقم زود رس.این رقم نهال گونه شلیل با میوه های بزرگ و آبدار است. این گونه میوه ها قرمز بوده و در میان باغبانان طرفداران بسیاری دارند. این گونه نهال شلیل گونه پیوندی است. عمر نهال 10 سال است. مقدار آب برای آبیاری کمتر از 2 لیتر در روز است. شروع باردهی یک تا دو سال در غیاب آفات و خاک مناسب و آبیاری به موقع است. نور خورشید کافی و آب و هوای معتدل مورد نیاز است. این نهال شلیل ابتدا از فرانسه به کشورهای دیگر صادر شد. این نهال ها باید هر ساله هرس شوند. عمر مفید این رقم نهال شلیل 12 سال است. میوه شلیل کیوتا اواخر تابستان می آید. تحمل به سرما از این نوع شلیل مناسب است. بنابراین می توان 30 تا 25 درجه سانتیگراد را برای این رقم تحمل کرد. فاصله کاشت مناسب برای این نوع نهال 3 * 3 است. میزان آب مورد نیاز این نوع شلیل 10 لیتر در هفته است. شلیل کیوتا می تواند به مدت 5 ماه در یخچال بماند. سطح میوه شلیل کیوتا بسیار صاف است. پایه پیوند این شلیل آلو وحشی و هلو است. برای بهبود کیفیت محصول ، این درخت باید سالانه هرس شود مقدمه خرید نهال شلیل کیوتا: این رقم از انواع بومی نهال شلیل در ایالات متحده است. میوه این رقم از سطح صافی برخوردار است و گوشت آن از انواع دیگر نرمتر و بسیار آبدار ، شیرین و معطر است این درخت شلیل هر ساله برای هرس ، باردهی و کیفیت مناسب به نور احتیاج دارد آفتاب است ، این نهال ها نسبتاً در برابر سرما مقاوم هستند.

خرید نهال شلیل کیوتا

خرید نهال شلیل شبرنگ

خرید نهال شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ رقم تجاری . زمان رسیدن اواسط تابستان . زود بازده و پربار .این نهال شلیل که به شلیل شبرنگ معروف است ، بومی چین است. این نوع نهال به حدی بزرگ می شود که در مدت زمان کوتاهی برگهای زیادی تولید می کند. شکل این میوه گرد است ، رنگ پوست آن قرمز ، گوشت آن زرد و در بعضی موارد قرمز است. این درخت شلیل یک واریته متوسط ​​است که در آگوست برداشت می شود. شلیل درخت شبرنگ حدود 8 تا 10 ساله است.

خرید نهال شلیل شبرنگ

خرید نهال شلیل سفید

خرید نهال شلیل سفید

نهال شلیل سفید رقم تجاری . زمان رسیدن اواسط تیر ماه . پربار و زود بازده . خاصیت انبار داری.مقدمه ای برای خرید نهال شلیل سفید: این رقم نهال شلیل بومی چین است که از نظر مقاومت به خشکی و سرما در گروه ارقام نیمه متحمل قرار دارد. رنگ این نهال شلیل سفید است و از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند ، این میوه کیفیت این محصول را در این مدت کاهش نمی دهد. میوه این رقم نهال شلیل رایحه بسیار خوبی دارد و در اوایل ماه اوت قابل برداشت است. این میوه بیشتر به صورت تازه مصرف می شود.

خرید نهال شلیل سفید

خرید نهال شلیل سفید شیشه ای

خرید نهال شلیل سفید شیشه ای

نهال شلیل سفید شیشه ای رقم تجاری . مقاوم به سرما . زمان رسیدن اواخر تیر ماه . پربار و زود بازده . دارای خاصیت انبار داری.

خرید نهال شلیل سفید شیشه ای

خرید نهال شلیل سان گلد

خرید نهال شلیل سان گلد

نهال شلیل سان گلد رقم تجاری . زمان رسیدن اواسط مرداد ماه . زود بازده و پربار .نهال سان‌ گلد نوعی شلیل است که در اصل در ایالات متحده تولید می شود. این نوع شلیل بین 10 تا 12 سال زندگی می کند. اما بیشتر باغبانان 12 سال را تأیید می کنند. این نهال برای مناطق سردسیر مناسب است. باردهی این نهال ها در پایان ماه آگوست اتفاق می افتد. فاصله کاشت این شلیل 3 * 3 و آبیاری آن 10 لیتر در هفته است. رنگ میوه نهال شلیل روی زمینه زرد قرمز است و میوه ها از سال دوم شروع می شوند. در این نوع شلیل ، گوشت آن به هسته متصل می شود. دمای مطلوب این نهال ها 20 درجه و هوا تقریباً سرد است. عمر اقتصادی این رقم درختی 12 سال است. این رقم دارای تحمل به خشکی نیمه متحمل است. رنگ پوست میوه شلیل سان گلد قرمز و زمینه ای زرد دارد. این نوع نهال از سال دوم کاشت به بار می نشیند. میوه این نهال در اواخر ماه اوت می آید. کشت این رقم با فاصله کاشت 3 * 3. نیاز آبیاری 10 لیتر نهال شلیل در هفته است. مصرف این شلیل تازه و کمپوت است. این رقم می تواند دمای 25 تا 30 درجه را تحمل کند. ماندگاری این رقم 2 ماه است این نهال شلیل بومی ایالات متحده است و از نظر تحمل به خشکی نیمه متحمل است. پوست این میوه به رنگ قرمز و زمینه ای زرد است. این نهال از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و اواخر ماه اوت بهترین زمان برداشت این محصول است.این میوه به صورت تازه خورده شده و در صنایع کمپوست استفاده می شود. عمر مفید و اقتصادی چنین نهال هایی تا 10 سال است.

خرید نهال شلیل سان گلد

خرید نهال شلیل مغان

خرید نهال شلیل مغان

نهال شلیل مغان رقم بسیار تجاری . زمان رسیدن اواسط تیر ماه . زود رس و پر بار .این نوع نهال شلیل نوعی شلیل است که از چین منشا گرفته است. بسیاری از طرفداران این نهال بخاطر حیات اقتصادی آن ، این نهال را خریداری می کنند. طول عمر این نهال 15 سال است. زمان برداشت چنین نهال های شلیل در ماه آگوست است. میوه آن قرمز و شبیه آلو وحشی است. میوه های این نهال ها می توانند به مدت 2 ماه ذخیره شوند. گوشت این میوه از دانه جدا می شود. در بعضی موارد ، از این نوع شلیل برای تهیه کمپوت استفاده می شود. آبیاری این نهال ها بین 10-12 لیتر در هفته است. فاصله کاشت هر درخت شلیل از یکدیگر 3 * 3 است. این نهال تحمل خشکسالی را ندارد. این تنوع نهال شلیل مستعد ابتلا به بیماری های سرخک است. به همین دلیل باید توپاز را پس از 20 روز از جوانه زنی برگ اسپری کرد. رشد درخت شلیل مغان بسیار زیاد است. زمان گلدهی این گونه نهال ها در پایان ماه آوریل است. این نوع نهال ها میزان باردهی بالایی دارند. این نوع انواع شلیل را می توان به مدت 40 روز در یخچال نگهداری کرد. 60٪ باغ های ایرانی شلیل مغان هستند. بنابراین ، این نوع شلیل به جز در مناطقی که تابستانهای بسیار گرم دارند ، با اکثر مناطق ایران سازگار است. خرید نهال شلیل با بالاترین کیفیت در نهالستان Nursery Gold Nursery ارائه می شود.منشا اصلی این گونه نهال شلیل در چین است و به دلیل عملکرد عالی میوه مورد استقبال قرار می گیرد. این نهال شلیل عملکرد بسیار خوبی دارد شلیل مغان بازار فروش خوبی دارد و از انواع تجاری محسوب می شود. اندازه این میوه تقریباً بزرگ است ، پوستی به رنگ نارنجی یا زرد دارد و گوشت آن زرد و از بذر جدا شده است. این نهال شلیل ماندگاری بالایی دارد.

خرید نهال شلیل مغان

خرید نهال شلیل مغان سری 2

خرید نهال شلیل مغان سری 2

نهال شلیل مغان سری 2 رقم بسیار تجاری . دارای خاصیت انبار داری . زمان رسیدن اواسط تیر ماه . زود رس و پر بار .این نوع نهال شلیل نوعی شلیل است که از چین منشا می گیرد. بسیاری از طرفداران این نهال به دلیل عمر اقتصادی این نهال را خریداری می کنند. طول عمر این جوانه 15 سال است. زمان برداشت نهال شلیل كشت كننده ماه آگوست است. میوه آن قرمز و شبیه آلو وحشی است. میوه های این گیاهان تا 2 ماه قابل ذخیره هستند. گوشت این میوه از اصل آن جدا شده است. در بعضی موارد از این کشت شلیل برای تولید کود استفاده می شود. آبیاری این دانه ها بین 10 تا 12 لیتر در هفته است. فاصله کاشت هر درخت شلیل 3 * 3 از یکدیگر است. این نهال تحمل خشکسالی را ندارد. این کشت پیوند شلیل مستعد ابتلا به بیماری های سرخک است. بنابراین ، پس از 20 روز از جوانه زدن برگ ، باید آن را با توپاز اسپری کرد. رشد درخت شلیل مغان بسیار زیاد است. زمان گلدهی این جوانه ها در اواخر آوریل است. این نوع نهال سرعت رشد بالایی دارد. این نوع کشت شلیل را می توان به مدت 40 روز در یخچال نگهداری کرد. 60٪ باغهای ایران شلیل مغان است. بنابراین ، کشت شلیل با اکثر مناطق ایران بسیار سازگار است ، مگر در مناطقی که تابستانهای بسیار گرم دارد. پیوند شلیل با بالاترین کیفیت در Nursery Gold Nursery خریداری می شود. خاستگاه اصلی این کولتیواتور گیاه شلیل در چین است و به دلیل عملکرد عالی میوه مورد استقبال قرار گرفته است. این نهال شلیل عملکرد بسیار خوبی دارد. شلیل مغان بازار فروش خوبی دارد و یک فرهنگ تجاری محسوب می شود. اندازه این میوه تقریباً بزرگ و پوستی نارنجی یا زرد دارد و گوشت آن زرد و از هسته جدا شده است. این نهال شلیل ماندگاری بالایی دارد.

خرید نهال شلیل مغان سری 2

خرید نهال شلیل شمس

خرید نهال شلیل شمس

نهال شلیل شمس رقم تجاری . زمان رسیدن تیر ماه . طعم عالی . هسته چسبیده به گوشت . خاصیت انبار داری ندارد .این کشت یک نهال دیررس گونه شلیل است. این نوع نهال شلیل علاقه زیادی به خاک خوب با زهکشی خوب دارد. این نهال اگر با آب فراوان آبیاری شود و زهکشی مناسبی نداشته باشد به سرعت خشک می شود. اگر خاک این نوع نهال ها به درستی تهویه نشود ، به گل و باردهی نمی رسد. این انواع پیوندهای شلیل علاقه ای به دمای بسیار سرد و طولانی ندارد و باعث خشک شدن آن می شود. این طناب ها مقاومت زیادی در برابر گرمای تابستان در مناطق جنوبی کشور ندارند. اما برای مناطق معتدل ، طناب ها قابل قبول در نظر گرفته می شوند. در بهار ، در صورت منفی 4 درجه سانتیگراد ، این گیاهان خشک می شوند. این رقم یکی از گیاهان بسیار پربار است. رشد این نوع نهال متوسط ​​است. برداشت از درخت شلیل شمس در اواخر ژوئیه انجام می شود. خاک زهکشی با بافت شن و ماسه لومی برای این نوع کشت شلیل مناسب است. ریشه های این نوع جوانه ها نسبت به عدم تهویه بسیار حساس هستند. این نوع تنوع نهال شلیل با اکثر مناطق ایران سازگار است. چنین جوانه هایی در مناطقی که تابستانهای گرم و زمستانهای کمی سرد دارند بسیار خوب رشد می کنند. درخت شلیل شمس به آب زیادی احتیاج دارد. به عبارت دیگر ، درخت شلیل BBBBB باید 10 لیتر آب در هفته بنوشد. مقدمه خرید نهال شلیل شمس: این نهال شلیل یک محصول دیررس است اما عملکرد آن بسیار خوب است. این نوع نهال شلیل در خاک خشک با بافت شنی به خوبی رشد می کند و مناسب ترین گزینه برای مناطق سردتر است. شلیل شمس طعم شیرین ، پوستی به رنگ زرد کمرنگ و گوشتی به رنگ سفید کمرنگ دارد. شلیل شمس ممکن است در اواخر ماه جولای برداشت شود.

خرید نهال شلیل شمس

خرید نهال شلیل قرمز بهاره

خرید نهال شلیل قرمز بهاره

نهال شلیل قرمز بهاره رقم تجاری . زمان رسیدن اواخر تیر ماه . خاصیت انبار داری زیادی دارد .

خرید نهال شلیل قرمز بهاره

مجوز تولید نهال

قیمت نهال شلیل چقدر است!؟

قیمت نهال شلیل به عوامل زیادی مرتبط می باشد، حدود قیمت نهال شلیل از 8 هزار تومان آغاز و تا 15 هزار تومان در نوسان می باشد، قیمت نهال شلیل به صورت خرده ۵۰ الی ۲۰۰ اصله به قیمت روز و بدون تخفیف عرضه میگردد ، به صورت عمده ۲۰۰ الی ۵۰۰ اصله نهال شلیل با ۱۰ درصد تخفیف و همچنین ۵۰۰ اصله نهال شلیل به بالا با قیمت توافقی به فروش می رسد ، قیمت روز نهال شلیل را از کارشناسان رویال نهال بپرسید.

پرفروش ترین و پر طرفدارترین نهال شلیل کدامند!؟

بهترین ، پر فروشترین و پر طرفدارترین نهال شلیل در کشور نهال شلیل سانکینگ ، نهال شلیل مغانی ، نهال شلیل یاکیوتا ، نهال شلیل رفعتي ، نهال شلیل شمسی می باشد ، جهت اطلاع از بهترین نهال شلیل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین فصل کاشت نهال شلیل چه موقع است!؟

بهترین زمان برای کاشت نهال شلیل از اواسط پاییز شروع و نهایت تا پایان زمستان می باشد ، چون در این زمان ریشه های نهال های شلیل در خواب هستند، و فصل بهار از خواب بیدار می شوند.

بهترین نهال شلیل برای مناطق سردسیری، گرمسیری و معتدل!؟

بهترین نهال شلیل برای مناطق سردسیری و معتدل انواع ارقام نهال شلیل از جمله: نهال شلیل سانکینگ ، نهال شلیل مغانی ، نهال شلیل یاکیوتا ، نهال شلیل رفعتي ، نهال شلیل شمسی می باشد و نهال شلیل مخصوص مناطق گرمسیری وجود ندارد .

سود نهال شلیل چقدر است!؟

سود نهال شلیل متفاوت بوده است ، اما شاید باید گفت سود کاشت نهال شلیل تا برداشت آن برابر با قیمت روز ...

معرفی نهال های دیگر نهالستان!؟

کاشت شلیل

مشخصات گیاهی شلیل
شلیل درختی است که 4 تا 10 متر رشد می کند. برگها بصورت لنگی ، به طول 7 تا 16 سانتی متر و عرض 2 تا 3 سانتی متر ، دارای رگبرگهایی است.
گلها در بهار قبل از برگها ظاهر می شوند. این گلها یک یا دو ، قطر 2.5 تا 3 سانتی متر ، صورتی و دارای پنج گلبرگ هستند. گل های شلیل از جوانه های ساده در شاخه های جانبی یک ساله رشد می کنند. بیشتر گونه های این درخت خود باردهی هستند.
گرده افشانی می تواند توسط باد انجام شود ، اما زنبورداری باعث افزایش تعداد محصولات می شود. بهتر است هنگام گلدهی خشک باشد. زمان گلدهی اوایل بهار بعد از بادام و زردآلو و حدود 3 هفته قبل از سیب است. زمان رسیدن میوه انواع ارقام زودرس اوایل تابستان و زمان رسیدن میوه انواع دیررس اوایل پاییز است.
طول عمر درخت شلیل نسبتاً کوتاه است. دلیل کوتاه بودن عمر آن شکننده بودن چوب آن است و دلیل شکنندگی آن نسبت زیاد پوست به استوانه مرکزی آن است. بنابراین به صورت مرکز باز آموزش داده می شود تا شاخه های آن به دلیل سنگینی شکسته نشود. جوانه ها ساده هستند ، در محور هر برگ 3 قرار دارند ، جوانه های جانبی زایشی هستند و جوانه های میانی رویشی هستند. جوانه های لوبیای آن بسیار شبیه بادام است.
در حال حاضر بیش از 150 نوع شلیل وجود دارد که همگی از نظر اندازه ، شکل ، طعم ، بافت و رنگ متفاوت هستند. پیش بینی می شود که با معرفی هر سال دو یا چند نوع شلیل جدید ، این میوه ادامه یابد. انواع شلیل موجود به طور مداوم در حال بهبود است تا طعم بهتر ، شکل ظاهری زیباتر و طول عمر هسته بیشتری به دست آورد. بسیاری از گونه های جدیدی که امروز دوست دارید ممکن است طی 5 یا 10 سال آینده ناپدید شوند.

شرایط محیطی برای رشد شلیل
شلیل نسبت به سیب و گلابی در برابر سرماخوردگی زمستان مقاومت کمتری دارد و تقریباً یکسان است. برای شلیل ، سرمای کشنده معمولاً در حدود -21 درجه سانتیگراد است ، اما اگر هوا سریع خنک شود ، جوانه ها و حتی شاخه های جوان در دمای -9 تا -13 درجه سانتیگراد خشک می شوند. شلیل برای خارج شدن از استراحت زمستانی به مدت 400 تا 1000 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد به دمای پایین نیاز دارد. هلو در تابستان نسبت به سیب در برابر درجه حرارت بالا مقاومت بیشتری دارد در تابستان گرم میوه های هلو مانند گلابی با کیفیت بهتر است.
ریشه های شلیل نسبت به عدم هوادهی خاک بسیار حساس هستند و در اثر جاری شدن سیل به شدت آسیب می بینند. این درخت به خاک نسبتاً سبک ، عمق 1 تا 1.5 متر احتیاج دارد و برای رشد بهینه نیاز به زهکشی کامل دارد.
روش تکثیر شلیل
باردهی شلیل مانند هلو با پیوند انجام می شود. این گیاه را می توان بر روی پایه های هلو ، زردآلو ، بادام و آلو پیوند زد. فاصله کاشت شلیل معمولی 6 تا 7 متر است ، در یک باغ خوب 40 تا 50 تن محصول در هکتار قابل برداشت است. در روش داربستي فاصله كاشت كمتر و عملكرد آن بيشتر است و به 110 تن در هكتار مي رسد.

نکاتی برای پرورش شلیل در خانه
انتخاب بذر مناسب برای پرورش شلیل در گلدان بسیار مهم است. برای این منظور باید از بذر درخت شلیل پا کوتاه استفاده شود البته اگر می خواهید شلیل را بارور کنید در غیر این صورت به عنوان یک گیاه زینتی می توانید از هر دانه شلیل برای کاشت استفاده کنید.
انتخاب گلدان مناسب نیز بسیار مهم است. در مرحله بعدی رشد نهال شلیل ، قطر گلدان باید 45 تا 90 سانتی متر باشد. برای جدا كردن تفاله شلیل از هسته ، آن را در دهان نگذارید ، زیرا بزاق ممكن است روی نشاط گیاه تأثیر بگذارد.
مراحل کاشت بذر شلیل در گلدان های گل
1- ابتدا باید هسته و گوشت میوه شلیل را جدا کنید. اگرچه این کار کمی دشوار است ، سعی کنید پوست را کاملا از هسته جدا کنید. برای این منظور می توانید میوه شلیل را به مدت 3 تا 4 روز در یک مکان خنک قرار دهید تا خشک شود ، در این صورت جدا کردن آجیل ها راحت تر خواهد بود.
2- در مرحله بعد لازم است قسمت چوبی هسته آهن را به آرامی بشکنید. هنگام برداشتن کیف چوبی ، مراقب باشید که سیم هسته آسیب نبیند ، زیرا این امر می تواند از احتمال سبز شدن سیم هسته جلوگیری کند. برای جدا کردن هسته چوب ، می توانید با استفاده از انبردست پوسته چوب را بشکنید و سپس می توانید هسته هسته چوب را جدا کنید.
3- برای قرار دادن هسته شلیل در گلدان بهتر است مغزها را برای چند روز در پلاستیک و یخچال قرار دهید تا مهار کننده های هسته غیرفعال شده و از جوانه زدن بذر جلوگیری شود.
توجه: مراقب باشید هسته شلیل را با میوه هایی مانند موز یخ نزنید ، زیرا اتیلن روی جوانه زنی شلیل تأثیر منفی می گذارد. در شرایط طبیعی ، زمستان سرد به طور طبیعی باعث غیرفعال شدن این مواد می شود.
4- هسته شلیل را یک شب در آب خیس کنید. در این مرحله هسته شلیل آماده کاشت در گلدان است.
5- گلدان مورد نیاز را با خاک مناسب (مخلوطی از بستر برگ و شن) پر کنید. عمق کاشت شلیل در خاک دو برابر شلیل است.
6- گلدان را در دمای 23 درجه سانتیگراد قرار دهید. هسته شلیل حدود یک ماه جوانه می زند. نهال های به دست آمده از بذرهای شلیل گلدان در 5 تا 7 سال تحت شرایط مطلوب محیطی میوه می دهند. بنابراین ، با رشد نهال ، لازم است که آنها را به گلدان های بزرگتر منتقل کنید. کوددهی را هنگام رشد فراموش نکنید.

خواص شلیل

دفاع آنتی اکسیدانی:
شلیل دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی شگفت انگیزی است. این ماده حاوی مقدار زیادی پلی فنول ، ویتامین C و کاروتنوئیدها مانند β-کاروتن و کریپتوکسانتین است.
محتوای ترکیبات مختلف در پوست شلیل بسیار زیاد است. بنابراین ، هنگامی که می خواهید شلیل بخورید ، لطفا آنها را به درستی بشویید و با پوست خود مصرف کنید. این آنتی اکسیدان های محافظ می توانند رادیکال های آزاد بدن را از بین ببرند و پپشلیل می تواند به حل مشکل چاقی کمک کند. مطالعات نشان داده است که شلیل و میوه های مشابه حاوی ترکیبات موادی مانند آنتوسیانین ، کاتچین ، اسید کلروژنیک و مشتقات کوئرستین هستند که می توانند مشکلات مربوط به چاقی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی را حل کنند.
اثرات ضد چاقی و ضد دیابت ممکن است در برابر سندرم متابولیک موثر باشد و اکسیداسیون کلسترول بد را کاهش دهد.
مراقبت از چشم:
شلیل حاوی لوتئین است که ماده مغذی مهمی است که باعث سلامت چشم می شود و خطر تخریب ماکولا در اثر افزایش سن و سایر بیماری ها را کاهش می دهد. مطالعات مختلف نشان داده است که لوتئین یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند است که به کاهش خطر آب مروارید هسته ای (آب مروارید هسته ای) کمک می کند.
لوتئین در رنگدانه ماکولای چشم قرار دارد و می توان از آن برای محافظت از بافت شبکیه در برابر آسیب های ناشی از استرس اکسیداتیو و نور با طول موج بالا استفاده کرد. علاوه بر این ، β-کاروتن موجود در این میوه می تواند سنتز ویتامین A را افزایش دهد و به طور موثر بینایی را حفظ کرده و از بیماری هایی مانند نابینایی و خشکی چشم جلوگیری کند.

جلوگیری از هیپوکالمی:
همانطور که همه ما می دانیم ، هیپوکالمی کاهش سطح یون های پتاسیم در خون انسان است. شلیل حاوی پتاسیم است که برای عملکرد طبیعی سلول و عصب ضروری است. پتاسیم موجود در این میوه به سنتز پروتئین ، عملکرد عضلات ، حفظ تعادل الکترولیت های بدن ، بهبود استفاده از کربوهیدرات و پشتیبانی از فرایندهای متابولیک کمک می کند.
کمبود پتاسیم در بدن می تواند باعث بیماری هایی مانند هیپوکالمی شود ، که می تواند سلامت عضلات را کاهش دهد و باعث ضربان نامنظم قلب شود.
سلامت قلب:
به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قدرتمند ، مصرف منظم میوه هایی مانند شلیل می تواند به بهبود سلامت قلب کمک کند. اسید کلروژنیک و آنتوسیانین موجود در شلیل می تواند بدن را از اکسیداسیون کلسترول مضر محافظت کرده و در نتیجه از تصلب شرایین جلوگیری کرده و به گردش خون طبیعی پلاکت ها کمک کند.
فلاونوئیدهای موجود در شلیل می توانند از افزایش تجمع پلاکت ها جلوگیری کرده و خطر تصلب شرایین را تا حد زیادی کاهش دهند.
جلوگیری از سرطان:
همانطور که در بالا ذکر شد ، شلیل حاوی اسید کلروژنیک است که یک ترکیب طبیعی با فواید مختلف از جمله جلوگیری از تومورها و سرطان های مختلف مانند سرطان روده بزرگ است.
مطالعات مختلف نشان داده است که اسید کلروژنیک خاصیت شیمیایی پیشگیری دارد و می تواند از تکثیر سلولهای سرطانی جلوگیری کند. مطالعات نشان داده است که β-کاروتن در گروه شلیل همچنین شواهد کیفی در محافظت از بدن در برابر سرطان ریه دارد.

محافظت از امنیت قوی تر:
شلیل به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا بهتر با بیماری های مختلف مقابله کند. وجود انواع آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C ، روی و سایر ترکیبات فنلی محافظ می تواند توانایی بدن در مقاومت در برابر عفونت های مختلف را افزایش دهد. این ترکیبات دفاعی خطر و شدت بیماری هایی مانند مالاریا و سرماخوردگی را کاهش می دهند و به بهبود سریع زخم ها و سایر بیماری ها کمک می کنند.
پوست سالم:
بیوفلاونوئیدهای موجود در این میوه به سلامت پوست کمک می کنند. ویتامین C ، لوتئین ، بتاکاروتن و سایر آنتی اکسیدان ها می توانند این دفاع را تقویت کنند. بتاکاروتن پیش ماده ویتامین A است که می تواند آسیب های پوستی را کاهش دهد.
ویتامین C موجود در شلیل نیز در سنتز کلاژن نقش دارد و به جوانتر و شادابتر نشان دادن پوست کمک می کند. علاوه بر این ، مطالعات نشان داده است که لوتئین موجود در شلیل می تواند از پوست در برابر رادیکال های آزاد و اشعه ماوراio بنفش محافظت کند.
به هضم غذا کمک کنید:
وجود فیبر غذایی و قلیایی بودن شلیل این میوه را برای بهبود هضم انسان و سلامت کلی مفید می کند. محتوای فیبر این میوه آب را جذب می کند و به تنظیم حرکات روده کمک می کند. این به جلوگیری از مشکلاتی مانند یبوست ، زخم معده و ورم معده کمک می کند. همچنین از اتصال سموم به دیواره روده جلوگیری می کند.
میان وعده های بارداری:
مادران باردار می توانند از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در شلیل ، به ویژه اسید فولیک استفاده کنند. محتوای بالای پتاسیم این میوه به جلوگیری از گرفتگی عضلات کمک می کند و سطح انرژی بدن را در حد طبیعی نگه می دارد. فیبر موجود در این میوه سلامت سیستم گوارشی را بهبود می بخشد و ویتامین C موجود در آن به رشد طبیعی عضلات جنین ، دندان ها و رگ های خونی کمک می کند.

سلامت سلول:
شلیل حاوی فسفر است که ماده معدنی لازم برای عملکرد طبیعی سلول ها و بافت ها است. فسفر موجود در شلیل به تقویت دندان ها و استخوان ها و بهبود کربوهیدرات و متابولیسم چربی کمک می کند. این میوه پشتیبانی خود را در حفظ ترمیم سلول و بافت ، انقباض عضله و حفظ ریتم طبیعی قلب گسترش می دهد.
در پخت و پز استفاده کنید:
شلیل یک میوه آبدار است که می تواند برای طعم دادن به غذاها و موادی مانند ماست ، پای ، مربا ، اسموتی ، میان وعده و کیک مورد استفاده قرار گیرد. می توانید آن را به عنوان میان وعده در طول روز بخورید و یا از شلیل در غذای خود استفاده کنید. علاوه بر خوردن شلیل تازه ، می توانید آنها را خشک کنید.

نهال شلیل

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کاربران چه کلمات مرتبط با "نهال شلیل" را در گوگل جستجو کرده اند:

نهال شلیل شمس نهال شلیل انجیری نهال شلیل مغان نهال شلیل زودرس نهال شلیل کیوتا نهال شلیل سبز نهال شلیل شبرنگ نهال شلیل حسن پور نهال شلیل اصلاح شده نهال شلیل ایندیپندنس قیمت نهال شلیل انجیری فروش نهال شلیل انجیری کاشت نهال شلیل انجیری نهال شلیل بهاره نهال شلیل قرمز بهاره بهترین نهال شلیل نهال شلیل پیش رس نهال شلیل پارس آباد نهال شلیل پیوندی پرورش نهال شلیل تولید نهال شلیل نهال شلیل جدید خرید نهال شلیل فروش نهال شلیل در مازندران نهال درخت شلیل نهال شلیل ردگلد نهال شلیل رفعتی نهال شلیل سیبی نهال شلیل سایکینگ شکل نهال شلیل عکس نهال شلیل نهال شلیل فانتازیا فروش نهال شلیل قیمت نهال شلیل قیمت نهال شلیل مغان کاشت نهال شلیل کشت نهال شلیل نهال گلدانی شلیل مرغوب ترین نهال شلیل نهال هلو و شلیل نهال هلو شلیل