نهال گردو در مناطق کوهستانی

نهال گردو در مناطق کوهستانی

خبر مهم برای خریداران نهال گردو در مناطق کوهستانی

اکثر باغداران گردو در مناطق کوهستانی و سردسیر هر ساله از سرمازدگی درختان گردو خود گلایه دارند زیرا اکثر درختان گردو در مناطق معتدل رشد و باردهی مطلوبی داشته و در مناطق کوهستانی با سرمایه بهاره دچار سرمازدگی شده و سال آوری د ارند و همین نقطه ضعف درختان گردو سبب گردیده با وجود داشتن محصولی تجاری و سود آور در چشم باغداران کوچک تلقی شود و از احداث باغ گردو نا امید شوند اما خبری مهمی که امروز برای باغداران گردو در مناطق کوهستانی داریم اعلام وجود گردویی می باشد که در بیشتر اقلیم ها سازگار می باشد و از سطح ارتفاع 300 تا 3200متر از سطح ارتفاعات آزاد دریا رشد و باردهی فوق العاده بالایی دارد.

این گردو تنها رقمی می باشد که نه تنها در برابر سرمای زمستانه و بهاره بلکه در برابر گرمای تابستانه نیز مقاومت نسبتا بالایی دارد و همین مسئله موجب محبوبیت این رقم گردو در میان باغدران گردو شده و به نام گردو سردسیری معروف گردیده است جالب است بدانید که دیرگل و مقاوم بودن این درخت گردو در برابر سرما تنها یکی از ویژگی های برتر این رقم می باشد از دیگر مزایای برتر این رقم گردو می توان به پاکوتاه ،زودبازده،زودخزان ،خود گرده افشان و داشتن محصول کاغذی و پرارزش آن اشاره کرد.

گردو مقاوم به سرما یا همان گردو ژنوتیپ رویال تنها رقمی می باشد که در ارتفاعات بالای 3000متر مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر سرما نشان می دهد،ناگفته نماند که اکثر گردو های خارجی در ارتفاعات بالای 1500متر دچار مشکل و سرمازدگی می شوند.باردهی گردو ژنوتیپ رویال به اثبات رسیده و اکثر باغداران مناطق کوهستانی از کاشت این رقم در مناطق کوهستانی رضایت دارند.در ادامه با ما همراه باشید تا با گردو ژنوتیپ رویال و ویژگی های خارق العاده آن آشنا شوید.

معرفی نامه گردو ژنوتیپ رویال

گردو سردسیری یا همان گردو ژنوتیپ رویال اولین بار در سال 1385 توسط مجموعه رویال نهال آرمین قاسمی پرورش یافته و تولید اختصاصی این مجموعه می باشد.مجموعه تخصصی رویال نهال توانسته است با تبدیل معایب این گردو به مزایای برتر، آن را به عنوان رقمی اصلاح شده به ثبت رساند البته بهتر است بدانید که نه تنها ژن این نهال گردو دستکاری ژنتیکی نشده و تراریخته نمی باشد بلکه اصلاح شده ارگانیک بوده و مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی بوده و دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشد.

از دیگر مزایای برتر گردو ژنوتیپ به خود گرده افشان بودن آن می توان اشاره کرد.همانطور که می دانید اکثر رقم های خارجی همچون چندلر،فرنور ،هاروارد،پدرو و....بدون کاشت گرده افشان باردهی مطلوبی نخواهند داشت و در صورت باردهی نیز دچار ریزش محصول خواهند شد.

باردهی جانبی یا لترال،مقاومت بالا در برابر بیماری ها و آفات،عمر بالای 80سال،60درصد مغز محصول،مغز پرچرب،توپر وسفید،زودخزان و مقاومت بالا در برابر سرمازدگی پاییزه و زمستانه ،دیرگل و مقاومت فوق العاده بالا در برابر سرمای بهاره،پاکوتاه بودن درخت بالغ آن و سهولت برداشت محصول،سازگاری مطلوب با اکثر اقلیم های آب و هوایی،شروع باردهی از سال اول،باردهی خوشه ای و داشتن محصول درشت و تخم مرغی از جمله ویژگی های بارز گردو ژنوتیپ رویال می باشد.

جالب است بدانید باردهی خوشه ای گردو ژنوتیپ رویال موجب ریز شدن محصول آن نشده است زیرا خوشه های آن به صورت 4یا 5 تایی می باشد ،محصول درشت گردو ژنوتیپ رویال به دلیل داشتن چربی فوق العاده بالا بسیار خوش طعم و خوش مزه می باشد به همین موجب محصول آن بسیار پرفروش بوده و نسبت به ارقام خارجی طرفداران زیادی دارد پس به یقین می توان گفت با کاشت نهال گردو ژنوتیپ رویال در مناطق کوهستانی می توان به درآمد بالایی رسید.

نهال گردو در مناطق کوهستانی

مناسب ترین اقلیم ها جهت کاشت نهال گردو ژنوتیپ رویال

همانطور که می دانید گردو ژنوتیپ رویال به گردو سردسیری معروف می باشد اما در مناطقی با اقلیم های معتدل ،نیمه گرمسیر و نیمه سردسیر نیز می تواند رشد و باردهی داشته باشد این در حالی می باشد که هیچ یک از گردوهای دیگر چنین سازگاری و قابلیت را ندارند.گردو ژنوتیپ رویال نه تنها در برابر سرمای بهاره بلکه در برابر یخبندان های زمستانه نیز مقاومت بسیاری بالایی دارد و زمستان تا 30درجه زیر صفر را می تواند تحمل کنید همچنین در تابستان نیز تا 43درجه بالای صفر را نیز تحمل دارد.

گلدهی و جوانه زنی این گردو خارق العاده با توجه اقلیم منطقه کشت شده از اواخر برج یک تا اواخر برج دوم می تواند متغییر باشد.هیچ یک از ارقام گردو بجز گردو ژنوتیپ رویال نمی توانند بعد از سرمازدگی بهاره ،جوانه زنی و شاتون دهی مجدد داشته باشند ،همین ویژگی برتر گردو رویال آن را به گردو سردسیری معروف کرده است.

اگر قصد کشت نهال گردو ژنوتیپ رویال را کرده اید بهتر است بدانید این رقم در خاک های لومی شنی رشد مطلوبی دارد البته در خاک های با درصد آهک پایین نیز قابلیت رشد و باردهی را دارد.

نهال گردو ژنوتیپ رویال تولید اختصاصی رویال نهال یکی از محبوب ترین گردو ها در خاورمیانه می باشد و امروزه به خصوص در کشور ایران پرطرفدار و محبوب می باشد.

از ویژگی های بارز و برتر گردو ژنوتیپ رویال که سبب محبوبیت بالای آن گردیده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• شروع باردهی از سال های اول کاشت

• مقاومت در برابر سرمای بهاره و زمستانه

• باردهی فوق العاده بالا(10تن گردو خشک در هکتار)

• تولید محصول کاغذی خوشه ای و درشت

• مغز توپر ،با درصد چربی بالا

• درختی پاکوتاه (نهایت ارتفاع 4تا5متر)

تناژ و باردهی گردو ژنوتیپ رویال

شروع و آغاز باردهی گردو ژنوتیپ رویال از همان سال های اول کاشت می باشد این در حالیست که شروع باردهی ارقام خارجی گردو از سال های سوم می باشد.باردهی گردو ژنوتیپ رویال در شرایط مطلوب 10تن گردو خشک در هکتار می باشد متقابلاً باردهی گردوهای خارجی تنها 5تن در هکتار است.

گردو ژنوتیپ رویال با تولید این میزان گردو ،رکورددار گردوهای پربار در خاورمیانه شناخته شده است.

نهال گردو در مناطق کوهستانی

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

مثلما شما نیز با آشنایی گردو ژنوتیپ رویال علاقه مند به کاشت و احداث باغ گردو شده اید.اگر می خواهید با کاشت این رقم گردو درآمد میلیاردی داشته باشید که ارزش آن در بازار از طلا نیز بیشتر است توصیه می کنیم فقط و فقط این نهال گردو را از نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی به همراه ضمانت و گواهی اصالت با قیمت مناسب تهیه کنید.

دقت داشته باشد این نهال گردو را از دلالان با قیمت هنگفتی تهیه نکنید.

اگر تمایل به داشتن اطلاعات جامع تری در مورد انتخاب بهترین زمان کاشت نهال گردو در منطقه خود دارید همین الان با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید.

نهال دوساله گردو ژنوتیپ رویال تنها با قیمت 130هزار تومان در مجموعه رویال نهال به فروش می رسد البته با خرید بالای صد اصله می توانید از تخفیفات ویژه این مجموعه بهره مند شوید.

مجموعه تخصصی رویال نهال با داشتن 20سال سابقه تولید نهال و داشتن مجوز تولید نهال از سازمان جهاد کشاورزی ضامن احداث باغات گردو شماست.

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال از مجموعه تخصصی رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد

توصیه می شود جهت جلوگیری از هر نوع سو استفاده و کلاهبرداری از برند رویال نهال این مجموعه را با رویال نهال آرمین قاسمی بشناسید