پربارترین نهال های انگور

پربارترین نهال های انگور

پربارترین نهال های انگور:

میوه انگور یک گونه درخت کهن و باستانی است که فواید زیادی برای بدن دارد. میوه های انگور رنگ های مختلفی دارند، برخی زرد، برخی قرمز، برخی دارای هسته و برخی بدون هسته هستند. بهتر است قبل از خرید نهال گردو اکوسیستم منطقه خود را بررسی کنید، نهال های زودگل را در مناطق گرمسیری و انواع انگور دیرگل و میوه دار را در مناطق سردسیر کوهستانی خریداری کنید. با ما همراه باشید تا پربارترین نهال های انگور را به شما شرح دهیم.

1.نهال انگور سیاه سردشت شرابی:

نهال انگور سیاه سردشت شرابی بومی در شمال غرب ایران می باشد که حبه های آن به رنگ ارغوانی تیره و دارای پوست کلفت می باشد.این نهال زود بازده است و اگر در پاییز کاشته شود یک سال بعد از کاشت شروع به بارور شدن می کند. میزان باردهی انگور سیاه سردشت 40 تا 50 تن در هکتار است. خوشه های این انگور سنگین وزن است و هر خوشه 400-600 گرم وزن دارد.

2. نهال انگور ردگلوب فرانسوی:

نهال انگور ردگلوب فرانسوی خوشه های میوه بزرگ تری دارد و جزو انگورهای دانه دار می باشد.عمر اقتصادی این نهال نزدیک به 100 سال است و فاصله کاشت درختی که در نظر گرفته اند 2 متر است یعنی در هر هکتار 2500 نهال انگور رد گلوب فرانسوی جای می گیرد. رنگ آن یاسی بوده و طعم بسیار شیرینی دارد این انگور بیشتر برای تازه خوری استفاده می شود.

3. نهال انگور بیدانه قرمز:

نهال های انگور بیدانه قرمز دارای حبه های کوچک ولی پر تراکم می باشد و خوشه های آن بزرگ بوده هر کدام به وزن 300 تا 500 گرم می باشد، بومی ایران است و دوره باردهی اولیه آن دو سال می باشد. عمر اقتصادی و مفید این نهال انگور 80 سال است.

4. نهال انگور شامپاین:

نهال انگور شامپاین بومی فرانسه می باشد که از میوه های این نهال برای تولید آبمیوه استفاده می شود و اکثر واحدهای تولیدی به دلیل داشتن طعم و عطر مطبوع و عمر اقتصادی نزدیک به 90 سال تمایل به خرید آن را دارند و از طریق قلمه زدن تکثیر می شود.

5. نهال انگور لعل:

از انواع انگور محبوب کشاورزان می توان به انگور لعل ایرانی اشاره کرد که حبه های کروی و زرد این میوه بسیار شیرین است و می توان از آن برای تهیه دوشاب و شیره استفاده کرد. علاوه بر میوه این انگور، از برگ های این انگور برای دلمه استفاده می شود. عمر اقتصادی آن حداقل 100 سال است و به لطف سیستم دفاعی قوی آن، مصرف کودها و سموم کاهش می یابد.

6.نهال انگور یاقوتی:

از انواع انگور در مناطق گرمسیری می توان به نهال انگور یاقوتی اشاره کرد.این درخت نسبت به تنش آبی و خشکی مقاوم بوده و در شرایط خشک نیز قابل کشت است. میزان باردهی درخت انگور یاقوتی 35 تا 45 تن برآورد شده است. ارتفاع این درخت از 3 تا 15 متر متغیر است که ارتفاع آن بر اساس سلیقه باغبان و نوع هرس تعیین می شود.

7. نهال انگور فخری:

از دیگر نهال های بومی کشور بهتر است به نهال انگور فخری اشاره کرد، خرید و فروش نهال انگور فخری در میادین میوه و تره بار رونق دارد و صادرات آن برای کشاورزان بسیار سودآور است، در سال دوم کاشت خوشه های زرد رنگ آن به دیده می شود.این درخت در یک هکتار زمین 45 تا 55 تن میوه تولید می کند، هر خوشه انگور فخری حدود 500 تا 600 گرم وزن دارد.

پربارترین نهال های انگور

موارد مصرف انگور چیست؟

از میوه انگور محصولات مختلفی تهیه می شود که در پاسخ به این سوال که انگور چه کاربردی دارد؟ موارد زیر باید ذکر شود:

• انگور تازه مصرف می شود و طعم مطبوعی دارد، انگور تازه برای درمان ناراحتی های گوارشی و معده درد استفاده می شود.

• انگور یکی از محصولات مهم برای تولید سرکه است، انواع سرکه مانند سرکه سفید و سرکه قرمز از انگور به دست می آید.

• از انگورها در آبمیوه طبیعی و شیره انگور تهیه می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

• از میوه انگور برای تهیه انواع شیرینی و مارمالاد استفاده می شود.

• روغن هسته انگور از دانه و برگ انگور استخراج می شود.در تهیه محصولات نانو آسانتر از انگور استفاده می شود.

• اگر از ماسک انگور استفاده کنید پوست شما روشن‌تر و موثرتر می‌شود.

• موضوعی که شاید مهمترین ویژگی و کاربرد انگور باشد، انواع بیماری های قلبی مانند فشار خون بالا، آتوسترول باعث می شود مقدار زیادی کافئین وارد خون شود، انگور می توانند رادیکال های آزاد را که می توانند باعث بیماری قلبی شوند کاهش دهند.

• آنتی اکسیدان های موجود در انگور می توانند به عنوان ضد قارچ و ضد ویروس عمل کنند.

• از انگور برای تهیه شیره و دوشاب استفاده می شود.

بهترین زمان برای کاشت نهال انگور:

دو بازه زمانی برای خرید نهال انگور وجود دارد، شما بهترین زمان کاشت نهال را بر اساس محیط منطقه و طول زمستان در منطقه خود تعیین می کنید، اواسط فصل پاییز، نیمه دوم آذرماه قبل از اینکه ریشه ها به خواب بروند و دوره ی یخبندان شروع شود، می توانید شروع به کاشت انگور در باغ خود کنید.اگر موفق نشدید می توانید این روند را در هفته آخر اسفند و نیمه اول فروردین قبل از بیدار شدن ریشه درخت انجام دهید.برای اطلاعات بیشتر بهتر است از کارشناسان نهالستان رویال نهال کمک بگیرید تا شما را از نظر علمی راهنمایی کنند و بهترین زمان برای کاشت انگور در منطقه شما را تعیین نمایند.

میوه انگور چه خواصی دارد؟

انگور میوه ای بسیار مفید و مغذی است که به صورت تازه خوری یا فرآورده های آن مانند آبغوره، شیره انگور و ...... استفاده می شود.

پربارترین نهال های انگور

خواص دیگر انگور:

• انگور حاوی ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K است که منابع خوبی برای سلامتی هستند.

• انگور حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که به تنظیم فشار خون و عادی سازی فشار خون کمک می کند.

• ترکیبات موجود در انگور، از جمله فلاونوئیدها و رزوراترول، فعالیت ضد التهابی دارند و می توانند به کاهش التهاب مرتبط با این بیماری کمک کنند.

• فلاونوئیدهای موجود در انگور به حفظ سلامت قلب و پیشگیری از بیماری های قلبی کمک می کند.

• انگور سرشار از آنتوسیانین و رزوراترول است که به عنوان آنتی اکسیدان های قوی شناخته می شوند و می توانند از آسیب سلولی و پیری زودرس جلوگیری کنند.

• از دیگر خواص میوه انگور باید در مورد بازسازی پوست صحبت کرد، خوردن انگور می تواند به حفظ سلامت پوست کمک کند. به عنوان مثال، رزوراترول ظاهر علائم کشش و چین و چروک را کاهش می دهد.

• آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های موجود در انگور برای بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه و تمرکز مهم هستند.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی شده است تا توضیحات کاملی در مورد انواع روش ها برای احداث باغ انگور و توضیح کامل در مورد فصل خرید نهال و زمان کاشت آن ارائه شود. و بر اساس اکوسیستم موجود در منطقه بهترین ارقام انگور را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت تخصصی نهالستان رویال نهال مراجعه کنید.